3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Az étvágytalanság hátterében sok minden lehet, ez szinte az első jele a betegségnek... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz!
A kutyák neme ??? Ivartalanítás ??? Mennyi idejük van a szakszerű szocializációra és összeszoktatási tréningre ??? Egyéb vonatkozásban itt olvashatják korábbi írásom ebben a témakörben: http://www.kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Kedves Gazdi! A csivava miatt nem kell aggódni.:) Főleg, ha jól kijönnek a nyuszival. ha mindkettő oltva van, nem lesz baj.:) Az ivartalanítással kicsit nyugodtabb lesz az állat, de ez egyedileg is változhat.:( Mivel a nyuszi valószínűleg már 10 hónapja ivarérett, így nem valószínű, hogy a most kijött viselkedés az ivaréréssel függ össze. Lehet hogy kicsit többet van ketrecben mint eddig? A ketrecében vannak játékai? Fogkoptató, rágófa? Ezek mind mind az unaloműzés szerepét töltik be.:) Azonban az időjárás változás is előhozhat egy kis agresszivitást.:) A vedlés a nyulaknál nem évszakhoz kötött. 2 nagyobb vedlés van az életükben utána szinte folyamatosan váltják a szőrt. Persze azért a tél beállta előtt látni az új téli melegebb bundát.:) A szőrváltás így folyamatos. Segíthetsz neki, ha minden nap vagy hetente többször egy kis fésűvel- macskáknak való is jó, de biztos van már kifejezetten nyuszik számára készült- átfésülöd a bundáját. Nemrég került fel a magazin oldalára egy cikk az ivartalanításról. Ha mégis emellett döntenél, akkor előtte azért olvassad azt el.:) Szép Napot Jekkel Gabi
Elképzelhető, de az sem kizárt, hogy valmi egyéb oka (betegség) van az alulfejlettségnek. Javaslom mutassa meg a kiskutyát állatorvosának. Addig a tejpótló (kiegészítő) adása javasolt.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján Zorán tipikus, a francia bulldogokra jellemző parciális rohamtüneteket látok, erős fájdalomtüntekkel kísérve. Nagyon jó antiepileptikumok állnak a ilyen esetekben a rendelkezésünkre, a rohammentesség elérése céljából. Egyéb információk érdekében, a kissgabriella@vipmail.hu címen tud elérni. vagy a honlapon található ügyeleti mobilszámokon. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella