3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
A bolhátlanításra mindig szükség van, a lakásban élő állatok sincsenek védve, mert a gazdik bevihetik kintről a cipőjükön! Én a Frontline vagy az Advantix spot on-t ajánlom, de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található. Ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray).
Kedves Bernadett! A lakásban tartott papagájok szabad levegőre való kivitelénél elsődleges szempont, hogy ne legyen sokkal hidegebb kint, mint a lakásban, de tűző napra se kerüljenek. A leírás alapján legvalószínűbb, hogy a friss levegő udvarlási hajlamokat csalogatott elő a papagájból, de ha a borzolt tollazat állapota több napig is tart, akkor érdemes állatorvost felkeresni. Üdvözlettel: Rácz Sándor, Madárkert-díszmadár és kisállatpark
Kedves Éva! Toklász bemeneti seb, lábujjköz bőrének gyulladása, vagy akár kezdődő daganatos szövetszaporulat is lehet a képek alapján. Fontos lenne, hogy a kutya ne tudja nyalogatni (gallér,kötés) és hogy rendszeresen legyen fertőtlenítve a terület (jódos, vagy alkoholos). Hámosító kenőccsel, vagy antibiotikumos-szteroidos kenőccsel is lehetne kezelni, amíg állatorvosi ellátásra nem kerül. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
A boka alatti rész a lábközép csontokat jelenti. Sínes rögzítés nem igazán működik, mert a törött csont alatti és feletti ízületet is stabilan rögzíteni kellene. Ha a lábközépcsontok (4 db) nem mindegyike tört el, akkor az ép csontok ellátják a feladatukat,tudja terhelni a lábát az állat, a törött csontok össze fognak forrni. Ha mind eltört, műtéttel lehet rögzíteni azokat. Fiatal állat lévén jó eséllyel gyógyulni fog, de egy röntgen vizsgálatot érdemes lenne csináltatni, hogy biztosan törése van-e, a törés nem terjed-e ízületbe? stb.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!