3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
Azt jelenti, hogy tüzel (minden valószínűség szerint) és hamarosan vérezni is fog (minden valószínűség szerint :), merthogy néha van vérzés nélküli tüzelés is... szerintem.
Változó és egyedi, hogy kinek mi jön be. Meg lehet próbálni a következőket: Neogranormon kenőcs (humán készítmény), Pana veyxal kenőcs (állatpatika). Ezenkívül puha fekhelyre kell szoktatni, ami nem tudja annyira kidörzsölni a könyökét. Ha nagyon csúnya az elváltozás, akkor megmutatnám azért állatorvosnak.
Jelentősen nem változik meg a kan kutya viselkedése csak azért, mert fedezni kezd. Nyugodtan fedeztessen vele.
A leírásból traumás eredetű vérömlenynek tűnik. Lehet, hogy összekaptak valamin vagy az anyukájuk erősebben fogta meg őt. Esetleg előfordulhat véralvadási zavar K-vitamin hiányból ilyen kicsi kutyánál. Esetleg punkcióval ki lehet deríteni, mit tartalmaz. Forduljon újra orvoshoz!
A "meghágást" követő 2. és 5. napon (készítménytől és állatorvostól függ, meg kell kérdezni) van lehetőség hormonálisan (injekcióval!!) megakadályozni a "meghágás" következményét. Ennek az injekciónak vannak mellékhatásai (esetleges méhgyulladás), amiről tudni kell, ezt részletesen elmesélik a kollégák. Más lehetőség ilyenkor nincs (főleg ha később még szeretnének kölyköket és ezért a műtét nem jön szóba...), maximum reménykedni lehet, hogy a hágás nem jár "következményekkel"! :)