3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
Kedves Gazdi Először a lakásban kellene ráadni a hámot és a pórázt nem felemelve rácsatolni. így hagyni, h mászkáljon egy jó ideig, ha beakad valamibe akkor kiszabadítani. Ha ez megy, akkor néha felemelni a pórázt. de nem meghúzni. Utána felemelni és nagyon picit irányítani, hogy merre menjen. Ha ez is megy akkor próbálni úgy sétálni vele a lakásban, kertben, hogy a póráz a kezünkben van. Szóval szépen fokozatosan kell hozzászoktatni. Pont most készül újabb kutyás sorozaton a neten, ami pont ehhez hasonló problémákról szól majd. Alábbi linken elérhető: https://youtube.com/c/kutyadumavideo (Fakó sorozat) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyafelszerelés: hogyan szoktassuk hozzá a kiskutyát? Miért rángatja a kutya a pórázt, és hogyan szoktassuk le róla? Hogyan bánjunk a félős kutyával?
Kedves Róbert! A légylárvák nem az állat bélrendszerében vannak, hanem a nedvedző bőr- és nyálkahártya sérüléseknél jelennek meg. A testváladékok illata messziről odavonzza a legyeket, amelyek aztán lepetéznek a sebbe, innen kelnek ki a lárvák. Védekezni csak úgy lehet, ha a nedvedző sebeket védik, bekötik, lefedik, stb., illetve megfelelő gyógyszeres kezeléssel segítik az állatot. Feljelentést tenni pedig a legyek ellen nem lehet. Vérszívó legyek kártételei lovakon és kutyákon
A kutyának papillómák vannak leggyakrabban. Nem tudok róla,hogy ezzel a módszerrel próbálkozott-e valaki. Én nem. Véleményem szerint nem működne. Hasonkó kérdés-válaszok: Kutya háta sebes és van rajta egy szemölcs is Kutya szemölcs eltávolítása
Kedves Szilvi és Damien! A helyes diagnózishoz és terápiához,bőrkaparék vizsgálatra lenne szükség. Dr.Puskás Gábor
A B6 vitaminnak is van némi hányás ellenes hatása de az nem biztos. Ha biztos megoldást akar akkor Sedalin gél adagolásával lehet megakadályozni az utazási stresszt és hányingert. Autózás a kutyával Négylábúval négy keréken - avagy kutya az autóban Hogyan szoktassuk a félős kutyát az autózáshoz?