3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
A legjobb tejpótló tápszer a Royal Canin tejpor. 4 óránként kell szoptatni, cumiból és az adagolás rajta van a dobozon. Fontos a nedves vattával való törölgetése a kicsik hasának evés után, hogy ürítsenek. Bár lehet, hogy ezt az anya is elvégzi. Korai a másfél éves kutyának a második alom!! Tessék pihentetni az anyát! Ez is lehet az oka a tejhiánynak!
A falatoztatás a legjobb út egy állat végzetes elhízlalása felé. Az állatok mindig csak attól tudnak elhízni, amit megesznek. Szerintem az Apukával kellene megbeszélni a dolgot! Más módja nincs a cica fogyasztásának és ezzel élete meghosszabbításának.
Szerintem abban lehet bízni, hogy megoldják egymás között és összebarátkoznak. Jó lenne folyamatosan figyelni, hogy alakul a kapcsolatuk és ha durvulna a játék, akkor közbe kell avatkozni.
Szerintem szoktatás és jellem kérdése. Kiskoruktól érdemes kézhez szoktatni őket. Nem valószínű, hogy a párban tartás lenne az ok. És finoman, gyengéden kell hozzájuk nyúlni, ha menni akarnak, hát menjenek. Az erőszakot a hörik sem tűrik! :)
Nem biztos, hogy van mit orvosolni. Vannak csöpögős típusú kutyák, náluk ez normális. Azonban néha betegség is okozhat túlzott nyálcsöpögést, ezért állatorvosnak meg kellene mutatni a "lábasjószágot"!