3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
Nehéz a kép alapján véleményt mondani, de úgy tűnik, mintha felületes erosio lenne, talán kontakt eredettel, de biztosabb lenne a diagnózis ha elvinné kollégához
Ez esetben, - pontosan a megelőző, biztonság okán talán helyesebb lenne a kutyát teljesen leszoktatni (deszenzibilizáló tréninggel) a labdázásról. Hiszen helyette sok más, legalább olyan hasznos elfoglaltság, más alakú játék, testmozgás, sport, stb. van. Nem írta a kutya méretét, fajtáját és korát - ezért, no és a terjedelmi korlátok miatt, - felelősségteljes és testre szabott tanácsokat nem áll módomban adni.
Ékszerteknősök esetében (gondolom arról van szó) több minden is okozhat szemgyulladást. Valóban az egyik leggyakoribb ok az A-vitamin hiánya, de ezen kívül sérülés, idegentestek, különféle bakteriális és vírusos betegségek is előidézhetik (pl. "megfázás"). Amennyiben a szemhéjak jelentősen duzzadtak, úgy nagyon nehéz a szem vizsgálata. Ezen az altatás sem biztos, hogy segíteni fog. Az altatásban / bódításban történő betegvizsgálat, kezelés egyébként teknősök esetében is lehetséges. Hasonlóan más állatokhoz ennek is megvannak a megfelelő, biztonságos módszerei és mint mindig, néha kockázata is. Amennyiben most is váladék van a szemhéjak alatt úgy azt el kell távolítani, és utána a kiváltó oknak megfelelően a teknőst tovább kezelni. Legjobb ezt a feladatott hozzáértő állatorvosra bízni.
Az allergia biztos. Hogy milyen allergén okozhatta, azt általában nehéz kideríteni. Léteznek tesztek is erre a célra. Első körben azt javasolnám, hogy zárja ki azokat a dolgokat (allergéneket), amikkel kedvence érintkezhet stb. Ilyen: bolha, telt bűzmirigy, új szőnyeg, fekhely stb., felmosószer stb. A helyi kezelésen kívül javasolnék injekciós antiallergiás készítmény adását is. Ha nem javulna a kutyus a kezelésekre, akkor alaposabb állatorvosi kivizsgálást javasolnék (bőrkaparék, vérvétel stb.).
Az Újfundlandi szőrét hetente többször kell ápolni. A legalkalmasabb erre a célra a fémkefe és egy rika fogú fésűt használata. Arra kell figyelni, hogy a kutya bundáját ne csak a tetején, a felszínén ápoljuk. Szét kell választani a bundát, és a szőrzet tövét is ki kell bontani. Ha még nem csomós a bundája, akkor gereblyét (olyat, minek forognak a fogai) is használhatsz, ez segít eltávolítani az aljszőrzetet is. Ha viszont már hatalmasak a csomók, akkor érdemes belőlük ollóval kisebbeket készíteni, majd ezeket bontani az előbbi eszközökkel, esetleg filcbontóval (ehhez gyakorlat kell, mert húzhatja kutya szőrét). Csomós kutyát ne fürdess, mert attól még jobban összeállnak a csomók, amik nem száradnak rendesen, és így a sampont se lehet belőlük rendesen kimosni. Fürdés után viszont érdemes szárazon újra átfésülni az ebet, mert ilyenkor már nem tartja bent a kosz a túlérett szőrszálakat. Ha pedig úgy érzed nem boldogulsz, akkor vidd el egy jó kutyakozmetikushoz. Csodákra képes! ;-) Eszközök képekben - másold, be a keresőbe a linkjüket: kefe : http://masniallateledel.unas.hu/shop_ordered/6022/shop_pic/405982.jpg fésű: http://www.petnet.hu/product_images/8315/thumbs/ferplast_femfogu_fesu_suru.jpg gereblye: http://www.allatijo.hu/imgitems/55648.jpg filcbontó: http://www.petnet.hu/product_images/5764/camon_filcbonto_nagy.jpg Jó munkát!