3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
Leírása alapján a probléma valószínűleg nem kifejezetten állatorvosi jellegű. Van néhány remek lovas szakember hazánkban, aki az ilyen lovak rendbehozatalával foglalkozik, szívesen megadom az elérhetőségüket telefonon keresztül. Állatorvosi szemszögből megközelítve a kérdést: például fogproblémák, hát és végtagi fájdalmak, idegrendszeri betegségek, stb. okozhatnak ehhez hasonló gondokat, de itt valószínűleg nem ezekről lehet szó, hanem kifejezetten "lelki" problémáról.
Valamitől vagy valakitől a kutya megijedt, elvesztette önbizalmát. A kutya viselkedési változásának az okát csak a kutya és tartási körülményeinek megfigyelése után lehet megállapítani. Csak a kiváltó okok ismeretében lehet változtatni a kutya viselkedésén.
Vannak különféle paszták a macskák húgykövességének megakadályozására, például Uro-pet paszta (3-4 ezer Ft. körül van és mivel nagyon pici kell egy cicának, ezért nagyon sokáig elég). Mindenféleképp ezt a megoldást javaslom.
A "leszoktatás" nem találó kifejezés ! Ha megszünteti az elkényeztetést, tekintélyt szerez a kutyájával szemben, biztosítja a kutyának a fajnak megfelelő tartási körülményeket, kielégíti a kutya szellemi és fizikai igényeit - a dominancia csökken és a jelölő vizelés megszűnik.
A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dicsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább visszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.