3311. Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.
Talán Te is tudod, hogy 2000 óta működik egy alapítvány, amely a gazdátlan, kóbor állatok gyógykezelését tűzte ki céljául maga elé. Ez a Pro Canibus Alapítvány.
727 000 forint gyűlt össze a vakvezető kutyák képzésének támogatására. Jelenleg Magyarországon évente 12 vakvezető kutyát képez ki a Magyar Vakok és Gyengénlátók Szövetsége Vakvezetőkutya-kiképző Iskolája, ezzel szemben a várólistán 77 fő igényli az életmentő segítséget.
Egy késő este csörgött a telefon...Krisztián régi dolgozónk volt a vonal másik végén...van egy törött lábú kisbirka, akin segítene kellene...így érkezett Ö, a kis tündér:) nyílt töréssel és menthetetlen lábbal, csont soványan, alulfejletten, de hihetetlen élni akarással.
A szarvastehén a nőiesség, a szarvasbika a férfiasság kelta szimbóluma. Az indiánok hitvilágában a szarvas megnyugtatja a Nagy Szellem birodalmába tartó, az ismeretlentől rettegő holt lelkeket.
A tüneteket sokféle probléma okozhatja (pl. nyirokcsomó gyulladás, daganat, nyálmirigygyulladás stb.). Én egy teljes körű kivizsgálást javasolnék! Árban ez változó, szerintem 10-20EFt körül lehet.
Üdvözlöm! A képek alapján a táplálékot szeretné visszahányni, de az is lehet, hogy lenyelt valami talaj-darabot (pl.: fenyőkéreg) és ez a két tényező zavarja! Ha nem sikerül megemésztenie a táplálékot, és nem is hányja vissza, akkor azonnal specialista állatorvoshoz kell vinni! Javaslom, hogy a hőmérsékletet emelje meg 28-30 C-ra, az emésztés meggyorsítása érdekében.
Ilyen tüneteket mutató cicát minél előbb vigyen állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Az üveg kaparása nem egy kórjelző tünet és legtöbbször valamilyen tartási hiányosság szokta előidézni. Ilyen lehet a nem megfelelő terrárium nagyság, hőmérséklet, túl sok állat zsúfolt tartása (pl. rangsor viták), etetési problémák. Időnként egyszerűen csak az eleség kéregetése is okozhatja.
2-3 hónapos kor után általában már biztonsággal be lehet engedni őket, de ez nagymértékben függ attól, hogy milyen körülmények között neveli az ivadékokat (mivel ennek függvényében változik növekedési ütemük is)!