3321. Ártalmatlan francia kígyók
Ha a kígyónak a pupillája kerek akkor biztosan nem mérges kígyó, de ez nem jelenti azt, hogy nem marhat meg!
Ha a kígyónak a pupillája kerek akkor biztosan nem mérges kígyó, de ez nem jelenti azt, hogy nem marhat meg!
Mi a huszadik század legnagyobb felfedezése a korall zátonyokról? Miközben a válasz számos vita tárgya volt, Svein Fossa és Alf Jacob Nilsen „A modern korallzátony akvárium" című könyv szerzői úgy gondolják, hogy a legnagyobb felfedezés a zooxanthellae és a korall közötti szimbiózis. Ennek a szimbiózisnak a megértése, még ha alap szinten is, nagyon fontos lépés az olyan akvaristáknak, akik korallokat tartanak.
Nincs kedved kutyát vagy macskát tartani? Miért nem próbálsz ki egyet az alább felsorolt állatok közül ...
India nemzeti jelképei gazdag kulturális örökségét és hagyományait szimbolizálja.A nemzeti jelképek az ország identitását és gazdag kulturális örökségét jelkézezik. Az elnyugatiasodott világban, ezek tartják életben az ősrégi hagyományokat és hiedelmeket.
Bár sokan közülünk összetévesztjük az aligátorokat a krokodilokkal, ők mégis különböző rendszertani besorolásba tartoznak.
Mielőtt bármelyiküket is lecserélné, próbálkozzon azzal, hogy egy időre egymáshoz közel, de külön kalitkában helyezi el, majd egyre növekvő időtartamra, de felügyelettel, időnként össze-összeengedi őket.
Mindenképpen az életkornak megfelelően kell kiválasztani a tápot. Vegyesen érdemes a száraz és a nedves formákat adni. Az arány szinte mindegy, mert a beltartalmi értéke a fontos.
Ha egy állat vagy annak kölyke betegeskedik, akkor azonnal szakemberhez kell fordulni, pontosabban állatorvoshoz kell vinni, mert csak így enyhíthetünk a szenvedéseiken és így lehet esélyük a gyógyulásra-életben maradásra! A macska tüzelését elsősorban viselkedéséből lehet megállapítani: hangos, néha fájdalmasnak tűnő nyávogás, nyivákolás, földön-fetrengés, dörgölőzés, ami bepárzás után rögtön megszűnik.
A leírt tünetek alapján nem elsősorban antibiotikumokra lenne szükségük a teknőceinek. Hasonló tünetek leggyakrabban (pontosabban mindig!) Kalcium/D-vitamin anyagcserezavar/hiány miatt alakulnak ki és ezt injekciós készítményekkel lehet eredményesen kezelni, főleg ha időben szakemberhez kerül az állat. Ennek hiányában viszont szinte biztos pusztulásra van ítélve a teknőc.
Természetesen a legkönnyebben kézzel felnevelt papagájokat lehet megszelídíteni, illetve, ha elég fiatalon kerülnek hozzánk. A párban tartott madarak sokat foglalatoskodnak egymással és kevésbé igénylik az ember társaságát, közelségét, mintha egyedül lennének. Ezért hosszabb kicsit a kézhez szoktatás időszaka. Nem lehetetlen viszont! A lényeg a sok-sok türelem(!!), nyugalom és így szép lassan megszokják a gazda közelségét.