3351. Mi MICSODA mini 7. Gyere velünk az állatkertbe!
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Már lefoglaltad a helyszínt, az ételt szállító céget és a virágkészítőt is, de még mindig úgy érzed, hiányzik valami. Nem arról van-e szó, hogy kifelejtetted az egyik legközelebbi társadat - a kutyádat?
Az emberek több okból kifolyólag viselnek ruhát. A ruha megvéd bennünket az időjárás szeszélyeitől, de azért is viseljük, hogy jól érezzük magunkat és jól nézzünk ki benne, hogy jó benyomást keltsünk másokban kiváló ízlésünkkel, és megmutassuk, hogy van pénzünk drága darabokra. A kutyák csupán egyetlen okból viselnek ruhát – mert gazdáik így akarják!
A kutya az egyik legkedveltebb háziállat a családok, illetve az egyedülálló személyek számára. Ősidők óta részét képezi az ember életének, elvégre az ember legjobb barátja.
A március 12-től 15-ig tartó, négynapos hosszú hétvégével kezdődik a szezon a Fővárosi Állat- és Növénykertben: valamennyi belépőjegyet tizenöt százalékos kedvezménnyel lehet majd megváltani ezeken a napokon.
Állatorvosi vizsgálatot javasolnék, hogy kiderüljön mi áll a váladékozás hátterében.
Amennyiben az 'anya' ösztöne magas szintű, akkor talán ragaszkodóbb (fajnak megfelelő társállat-tartási körülmények között !) A falkavezérséghez a kutya nemének nem sok köze van. Mind a két nemű kutya képes átvenni a vezető pozíciót. Minden fajtán belül vannak vezető és követő tipusú, karakterű kutyák.
Kedves Gazdi! A fülgyulladásnak sokféle oka lehet. A fül ugyanis egy szelepet tölt be a szervezet anyagcseréjének a vonatkozásában. Sokszor jelezheti például a méreganyagok felszaporodását a testben. Oka lehet a bűzmirigy váladékának felhalmozódása és begyulladása is. Fontos lenne egy bakteriológiai vizsgálatot is végeztetni a fülváladékból, hogy az esetleges kórokozókra (baktérium, gomba, atka, stb.) célzott kezelést is lehessen adni. Tehát arra a kérdésére, hogy milyen kezelés szükséges "a feketeség eltüntetésére" a kutyus füléből, addig nem tudok válaszolni, míg ki nem derül a kiváltó ok. Ha a szükséges vizsgálatok megvannak, szívesen segítek a terápia összeállításában: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Lajos! Természetesen van lehetőség "szelíd" módon is csökkenteni a fokozott ivari aktivitást. Az ilyen kanok megbomlott hormon-egyensúlyát Platinum metallicum-mal (CH200 hetente egyszer) és Origanum-mal (CH5 a közbülső napokon napi négyszer) lehet szabályozni. Ha nem mélyreható, - hormonháztartási alapon nyugvó -, elváltozásról van szó, csak egyszerűen túlzottan izgatott lesz a kan, ha a közelében tüzelő szuka tartózkodik, és ezért éjjel-nappal ugat, bömböl, tombol, akkor adjunk Agnus castus-t (CH5) vagy Gelsemium-ot (CH5) naponta 3x1 adagot egy héten keresztül. Ustilago mayadis-sal (CH9) is próbálkozhatunk, az első nap 5x, a második nap 4x, a harmadik naptól 3x1 adagot adjunk naponta, amíg szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Azt, hogy a kutyájának milyenek az életesélyei, nem az dönti el, hogy méretileg mekkora a hasnyálmirigye, hanem az, hogy azt milyen sejtek alkotják, van-e benne daganat, és ha igen, az milyen szerkezetű? Ha ezekről sikerül információt kapni (biopsziás minta szövettani vizsgálata), akkor lehet az életesélyekről beszélni.