3351. Mi MICSODA mini 7. Gyere velünk az állatkertbe!
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Már lefoglaltad a helyszínt, az ételt szállító céget és a virágkészítőt is, de még mindig úgy érzed, hiányzik valami. Nem arról van-e szó, hogy kifelejtetted az egyik legközelebbi társadat - a kutyádat?
Az emberek több okból kifolyólag viselnek ruhát. A ruha megvéd bennünket az időjárás szeszélyeitől, de azért is viseljük, hogy jól érezzük magunkat és jól nézzünk ki benne, hogy jó benyomást keltsünk másokban kiváló ízlésünkkel, és megmutassuk, hogy van pénzünk drága darabokra. A kutyák csupán egyetlen okból viselnek ruhát – mert gazdáik így akarják!
A kutya az egyik legkedveltebb háziállat a családok, illetve az egyedülálló személyek számára. Ősidők óta részét képezi az ember életének, elvégre az ember legjobb barátja.
A március 12-től 15-ig tartó, négynapos hosszú hétvégével kezdődik a szezon a Fővárosi Állat- és Növénykertben: valamennyi belépőjegyet tizenöt százalékos kedvezménnyel lehet majd megváltani ezeken a napokon.
Leírásod alapján a kutyusod hőgután esett át. Valószínűleg a fülledt, meleg időben történő erős fizikai igénybevétel (kiképzés) váltotta ki nála. Ilyenkor a hőszabályozó rendszer csődöt mond, és az állat testében hőtorlódás lép föl, a végbélben mért testhőmérséklet elérheti a 43C fokot, ami a hőmérő számára "mérhetetlen" tartományba esik. Sajnos ebben az állapotban az agyban bővérűség (ödéma) alakul ki, és ha ez a magas testhőmérséklet tartósan fenn áll egy visszafordíthatatlan állapot, az ún. polioenchephalomalacia (bizonyos agyvelőterületek lágyulásos elhalása) jön létre. Helyesen jársz el, ha most néhány hétig pihenteted kutyusodat és gyakran viszed kontrollvizsgálatra kezelő állatorvosához. A kutyus kezelőorvosa a kontrollvizsgálati leletek alapján megfelelő kezelésben részesíti az állatot, megpróbálja újra tünetmentessé tenni. A tudatvesztéssel és görcsös rohamokkal járó hőguta esetében sokszor a leggondosabb állatorvosi kezelések ellenére is maradandó idegrendszeri károsodásokat szenved az állat.
A köldöksérv általában veleszületett probléma és sok kutyánál fordul elő. A gyógykezelése kizárólag műtéti úton történik. A műtétet bármikor elvégeztetheti, mert ő már 2 hónapos, így elég nagy ahhoz, hogy gond nélkül átvészeli a műtéttel járó procedúrákat. A védőoltásokat végző állatorvossal vizsgáltassa meg rendesen és beszélje meg a műtétet is. Ma már ez rutinműtétnek számít és szinte minden állatorvosi rendelőben végeznek ilyen és ehhez hasonló műtéteket.
Paraffint csak akkor célszerű adni, ha tényleg szorulása van egy állatnak! Sokszor a gazdik az egyéb okból erőlködő cicákra is azt hiszik, hogy szorulásuk van, pedig ennek hasmenés, vizelési nehézség, húgykövek, stb. a leggyakoribb okai. Ilyenkor a paraffinolaj épphogy káros a cica állapotára nézve. Paraffinolaj adása egyébként is csak tüneti kezelés, a szorulás okát kell megszüntetni - ha tényleg erről van szó! Tanácsos megmutatni állatorvosnak a cicát.
Hogy pontosan mi is az a "fehér folt", csak az állat vizsgálatával lehet megállapítani. Tehát: irány az állatorvos!
A kiscicáknak 3-4 hetes korukban kezd nőni a foguk. Először a szemfogakat vesszük észre a szájukban, majd az egész tejfogsor sorakozik, amelyek kb. 3,5 hónapos koruktól a maradandó fogra cserélődnek.