3351. Mi MICSODA mini 7. Gyere velünk az állatkertbe!
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Már lefoglaltad a helyszínt, az ételt szállító céget és a virágkészítőt is, de még mindig úgy érzed, hiányzik valami. Nem arról van-e szó, hogy kifelejtetted az egyik legközelebbi társadat - a kutyádat?
Az emberek több okból kifolyólag viselnek ruhát. A ruha megvéd bennünket az időjárás szeszélyeitől, de azért is viseljük, hogy jól érezzük magunkat és jól nézzünk ki benne, hogy jó benyomást keltsünk másokban kiváló ízlésünkkel, és megmutassuk, hogy van pénzünk drága darabokra. A kutyák csupán egyetlen okból viselnek ruhát – mert gazdáik így akarják!
A kutya az egyik legkedveltebb háziállat a családok, illetve az egyedülálló személyek számára. Ősidők óta részét képezi az ember életének, elvégre az ember legjobb barátja.
A március 12-től 15-ig tartó, négynapos hosszú hétvégével kezdődik a szezon a Fővárosi Állat- és Növénykertben: valamennyi belépőjegyet tizenöt százalékos kedvezménnyel lehet majd megváltani ezeken a napokon.
Szia! Sajnos ők rágcsálók, nem igazán tartoznak a nyulak közé. Én azt javasolnám, hogy állatvédőktől kellene megkérdezni, mi a helyes tartás ebben a korban. Illetve hogy jó e ez a porkeverék arány nekik. Az biztos, hogy melegen kell tartani őket, amit leírtál az jó, ha lehet és már fűtés is van akkor a radiátor közelében kellene tartani őket. De mivel nem biztos, hogy a nyúlfiókák mesterséges táplálása jó nekik, ezért egy állatvédőt kérdezz meg. Ők biztos tudnak segíteni..
A leírtak alapján talán nincs nagy baj. A víz hőmérsékletét én 2-3 fokkal csökkenteném, egy kis wattszámú melegítőlámpa jobb lenne a napozó rész fölé mint a fénycső. Ha élénk és eszik csak válogat, ne etesse minden nap. Jó lenne a halra rászoktatni és megkínálhatja vízicsigával, salátával is. Ha nincs más aggasztó jel én még nem izgulnék. Hogyan tápláljuk a vörösfülű ékszerteknőst helyesen? Mivel etessük a vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta elegans)? Készítsünk szupertápot az ékszerteknősnek!
Az a gyanúm, hogy talán ürüléket eszik. Az ürülék hányás még belelzáródás miatt fordulhat elő, de az rossz általános állapottal jár együtt. Miért eszi meg az állat az ürülékét? A széklet elfogyasztása: koprofágia
A képen látható folyadékkal telt hólyagok/ciszták/ nem valószínű hogy összefüggésben vannak a farok alján lévő sejtszaporulatokkal de könnyen akár helyi érzéstelenítéssel is eltávolíthatók elektrokauterizálással.
Fiókaként beszerzett törpepapagájok talán kisebb csetepatékkal együtt tarthatók hullámosokkal, ha elég nagy a röpde, de nem javaslom. Törpepapagájokból külön kolóniát érdemes kialakítani. A hullámosok sok ausztrál fajjal békésen elférhetnek röpdemérettől függően. Hogyan építsünk röpdét?