3351. Mi MICSODA mini 7. Gyere velünk az állatkertbe!
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Már lefoglaltad a helyszínt, az ételt szállító céget és a virágkészítőt is, de még mindig úgy érzed, hiányzik valami. Nem arról van-e szó, hogy kifelejtetted az egyik legközelebbi társadat - a kutyádat?
Az emberek több okból kifolyólag viselnek ruhát. A ruha megvéd bennünket az időjárás szeszélyeitől, de azért is viseljük, hogy jól érezzük magunkat és jól nézzünk ki benne, hogy jó benyomást keltsünk másokban kiváló ízlésünkkel, és megmutassuk, hogy van pénzünk drága darabokra. A kutyák csupán egyetlen okból viselnek ruhát – mert gazdáik így akarják!
A kutya az egyik legkedveltebb háziállat a családok, illetve az egyedülálló személyek számára. Ősidők óta részét képezi az ember életének, elvégre az ember legjobb barátja.
A március 12-től 15-ig tartó, négynapos hosszú hétvégével kezdődik a szezon a Fővárosi Állat- és Növénykertben: valamennyi belépőjegyet tizenöt százalékos kedvezménnyel lehet majd megváltani ezeken a napokon.
A nyuszi szemének az elváltozását sok minden okozhatja. Az ok lehet traumás eredetű vagy fertőző. Ahhoz, hogy meg tudjuk mondani a pontos okot, ahhoz látnunk kellene az állatokat. Sajnos a myxomatosis sem kizárt.
A nyuszi fő elesége a fűfélék. Ha ezt nem eszi, akkor felborul az emésztése, és nagyon hamar megbetegszik. Ezért rá kell venni az állatot, hogy egyen szénát. Talán a a gyógynövényes széna ízleni fog neki, érdemes azzal próbálkozni. Reggel és este kell megkínálni zöldség- és gyümölcsfélékkel annyi mennyiségben, amennyit meg tud enni fél óra alatt.
Nagyon sokszor elég egy fronthatás, és már nem is eszik a nyuszi. Ha azonban nem tér vissza 1-2 napon belül az étvágya, akkor el kell hozni hozzánk, mert más is lehet a háttérben.
A kutya és macska összeszoktatásának részletes leírására itt terjedelmi oknál fogva nincs lehetőség, de ajánlom figyelmébe: Dr. Gabriele Lehari: "Kutya-macska barátság" című könyvét, ami részletesen és szakszerűen foglalkozik a két különböző állatfaj együttes tartásával.
A leírásból nem derült ki, hogy a kezelés hatására felszívódott-e a tályog. Amennyiben igen, folytatni kellene a fecskendőből való etetést, az eredeti eleségre való visszatérést pedig elősegíthetjük, ha a tálkájába finomra összetört pelletet teszünk. A zöldségeket, gyümölcsöket is érdemes megpróbálni reszelt formában kínálni a malackának. Kiegészítésképpen az itatójába (ha használja) lehet naponta egy-két csepp Béres cseppet és/vagy C-vitamin készítményt cseppenteni. Ha a tályog még tapintható, javaslom, kérje ki egy másik állatorvos véleményét is! Előrehaladott tályogos megbetegedések esetén gyakran csak a műtéti beavatkozás segíthet.