3351. Mi MICSODA mini 7. Gyere velünk az állatkertbe!
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Milyen állatokat néz meg Maja a barátaival az állatkertben? Miért rózsaszínű a flamingó? Mit eszik az oroszlánfóka, a tigris és a kígyó? Vajon miért szórja magát homokkal az elefánt?
Már lefoglaltad a helyszínt, az ételt szállító céget és a virágkészítőt is, de még mindig úgy érzed, hiányzik valami. Nem arról van-e szó, hogy kifelejtetted az egyik legközelebbi társadat - a kutyádat?
Az emberek több okból kifolyólag viselnek ruhát. A ruha megvéd bennünket az időjárás szeszélyeitől, de azért is viseljük, hogy jól érezzük magunkat és jól nézzünk ki benne, hogy jó benyomást keltsünk másokban kiváló ízlésünkkel, és megmutassuk, hogy van pénzünk drága darabokra. A kutyák csupán egyetlen okból viselnek ruhát – mert gazdáik így akarják!
A kutya az egyik legkedveltebb háziállat a családok, illetve az egyedülálló személyek számára. Ősidők óta részét képezi az ember életének, elvégre az ember legjobb barátja.
A március 12-től 15-ig tartó, négynapos hosszú hétvégével kezdődik a szezon a Fővárosi Állat- és Növénykertben: valamennyi belépőjegyet tizenöt százalékos kedvezménnyel lehet majd megváltani ezeken a napokon.
A szelíd nimfákra kifejezetten jellemző ez a viselkedés. Ha nem tud olyan helyiséget biztosítani a lakásban, ahonnan nem zavaró a madár hangja, akkor a szoba, vagy a kalit sötétítése lehet megoldás, de úgy ebben legyen állandó rendszer, amihez a madár alkalmazkodhat. Naponta legalább 10 óra olyan időszak kell, mikor világos van a papagáj által lakott szobában. Ha csak rövid időre hagyja magára a madarat, akkor a kalit ideiglenes letakarását válassza. Ezt természetesen nem szeretik a papagájok, de így annak is van esélye, hogy megérezzék az összefüggést a letakarás és a kiabálás közt. Nekünk is volt olyan nimfánk, akinél ez működött, de persze az eredmény nem 100%-ban garantálható.
Mindkét dolog állatorvosi vizsgálatot igényel. Nem tudom, mit ért egyébként az állkapocs "kiakadásán". A rendszeresség is relatív fogalom. Van, aki a napi, más a heti, még mások a havi (vagy még ritkább) ismétlődést is "rendszeresnek" minősítik. Nem lényegtelen, hogy a tünetek okoznak-e problémát az állat életvitelében, táplálkozásában. Egyáltalán milyen tüneteket produkál az állat, amikor "kiakad" az állkapcsa? Magyarul: hogy veszi ezt észre? A szemfogak hossza közti különbség oka többféle lehet. Egyáltalán nem biztos, hogy a hosszabb foggal van a probléma (lehet, hogy a másik törött, vagy kopott). Szóval a legjobb, ha felkeresik állatorvosukat.
Ki lehet vinni, miért gyengülne ettől a látása? Üdv
Lehet depressziós, egy társ lehet jót tenne neki.
1./ NEM - NEM - NEM (iletve lehet - amíg beteg nem lesz és/vagy el nem pusztul a "nem a fajtának megfelelő tartási körülmények következtében" - mert egy "társasági, öleb" -ről van szó!) 2./ Minden hagyományos őrző tipusú kutyafajta közül választhatnak. (nem szívesen javaslok fajtákat, mert ilyen esetekben a föl nem sorolt fajták kedvelői megharagszanak !)