3356. A maki és az esernyő
Ez a maki, mindenki sórakozására úgy kapaszkodik az esernyőbe, akár egy vízbefúlt:)
Ez a maki, mindenki sórakozására úgy kapaszkodik az esernyőbe, akár egy vízbefúlt:)
A következő cikk segít abban, hogy eldöntsd, mit mondhat a cica a farkával. Dekódold a jelentéseket!
2011-ben a Népszigeti Kutyaiskola is támogatja a legnagyobb természetvédelmi szervezet, a WWF által megrendezett Föld Órája elnevezésű akciót, melynek keretében 128 országban kapcsolják le a világítást egy órára, hogy ráirányítsák a figyelmet a klímavédelem fontosságára.
Főleg kistestű kutyáknál fordul elő ez a megbetegedés. Olykor bizonyos pszichés hatásokra, máskor minden látható ok nélkül hirtelen - mintha összeesne - összeszűkül a légcső, így a levegő a természetesnél lényegesen kisebb keresztmetszeten tud csak áramolni a tüdőbe.
Ez egy összetett, hatékony kezelési módszer, mely akár néhány héten belül is érzékelhető javulást hozhat a daganatos betegeknél. HNTTT (Homeopathic Non-Toxic Tumor Therapy)
Érdemes lenne felkeresni állatorvost, aki bőrkaparék mintát vesz. Lehet atka vagy gomba is. Mindkettőnek más a kezelési módja. A bőrgombára krémet szoktunk alkalmazni, az atkára ivermectint szoktunk használni, a súlyosságtól függően csepp vagy injekció formájában. A gombát naponta többször krémezni kell, az atkát hetente ismételni kell, háromszor. Mindkét esetben érdemes immunerősítőt is használni.
A hasmenés a nyuszinál leggyakrabban a stressz, a táplálék- vagy vízminőség, a túlzott szénhidrátbevitel, a bélparaziták vagy a bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Fontos, hogy mindig legyen a nyuszi előtt jó minőségű széna, friss ivóvíz és minőségi táp, amiben nincsenek magvak. Minimalizálni kell a zöldségevést. Mindenképp fel kell keresni egzotikus végzettségű állatorvost, székletminta vételéhez, illetve fogászati kontroll miatt.
Nem szabad. Ha egy kutya valamire allergiás, azt ki kell hagyni az étkezéséből. A felsorolt tüneteket okozhatja a csirkeallergia. Érdemes allergiavizsgálatra vinni, utána pedig megbeszélni az állatorvossal az új étrendet és az arra való átállását.
Részvétünk. Valószínűleg orvosi ellátásra lett volna szüksége. A tünetekből ítélve valamilyen seb lehetett rajta, ami elfertőződött, nem lett kezelve. Ilyenkor nagy fájdalmai, kínjai vannak az állatnak, egy idő után már nem is eszik. Ilyenkor mindig azonnal orvoshoz kell fordulni!
Sajnos a legtöbb, boltban kapható jutalomfalat ízfokozókat, szénhidrátokat, adalékanyagokat, tartósítószereket és kevés húst tartalmaznak. Nem csak hogy egészségtelen, de még könnyen el is hízhat, allergiás lehet kutyánk, ha ilyen jutalomfalattal kínáljuk. Próbáljunk természetes dolgokat vásárolni a kutyának, minél magasabb hústartalommal. Ilyen például a szárított nyúlfül, szárított marhafejbőr, szárított marhatüdő, vadlazacbőr rágókák.