3366. A macskával alvás a szexualitásunkra is hathat
Némelyek el sem tudják képzelni, hogy macska-kupacok nélkül aludjanak, míg mások nem viselik el, hogy kedvenceik elfoglalják az ágyat.
Némelyek el sem tudják képzelni, hogy macska-kupacok nélkül aludjanak, míg mások nem viselik el, hogy kedvenceik elfoglalják az ágyat.
Chaser, a border collie több mint ezer szót képes megkülönböztetni, ami egy hároméves gyermek fejlettségi szintjének felel meg.
Valaki megette a cicaeledelt, míg a gazdi kint volt. Egy kis nyomozás után hamar fény is derül a tettes kilétére!
Szombat délután (19.03.2011) váratlanul elpusztult Knut, a berlini állatkert híres, fogságban született jegesmedvéje.
Hania, a hatalmas dán dog rajong kiskutyáiért, akiknek meg keményen kell küzdeniük egymással, hogy táplálékhoz jussanak.
A feltett kérdéseket a konkrét eset részleteinek ismerete, a beteg vizsgálata nélkül nem igen lehet megválaszolni. Ezeket a kérdéseket leginkább a kezelő állatorvosnak kellene feltenniük, mert ő az, aki a válaszokhoz szükséges információk birtokában van (lehet). A felsorolt gyógyszereket megfelelő kontroll mellett sokáig lehet szedni, ha az szükséges. Ha lesz gyógyulás (ami azért meg nem ígérhető), akkor bizonyára kinő majd a szőr is.
Kedves Viktória! A két termék interakciójáról nincs információnk, pontos tájékoztatást a gyártó/forgalomba hozó tudna adni. Véleményem szerint nem jelenthet kockázatot az alkalmazás. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Cecília! Azt nem tudom, hogy miért nem a gazdi tette fel ezt a kérdést. Talán az lenne a szerepem, hogy most lebeszéljem őt a lakótelepi lakásban történő kutyatartásról? A legfontosabb szempont a kutyával szemben a gondoskodás és a szeretet. Ha ez kölcsönös, akkor a kutya nagyon alkalmazkodó tud lenni és ugye sok jó "ember" kis helyen is elfér. Ha mindamellett a szomszédok felé is kiterjed az alkalmazkodás, akkor szerintem nincs akadálya a panel kutya tatásnak sem. A leendő gyerekek meg biztosan nagyon fogják szeretni. Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Vanilka! Ivartalanított cicákon gyakrabban fordul elő minden bőrtünet nélküli szőrhullás bizonyos testtájakon. Ennek a nem hormonok hiánya az oka. De nem feltétlenül biztos, hogy ez az oka. Van olyan gombás bőrbetegség, aminek kizárólag a szőrhullás az egyetlen tünete, mégpedig leggyakrabban a fülön. Emellett azért meg kel győződni a hallójáratok épségéről is, hátha mégis a fülkagylók vakarása okozza a szőrtelenséget. Tehát ezen probléma megoldása is egy felkészült állatorvosra tartozik. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
T. Gazdi! Azt gondolom, hogy a kutyus tudja mi a szobatisztaság és nem betegség tünete az éjjszakai inkontinencia, hanem valóban nem tudja ennyire tartani. Javaslom, hogy éjjel a lehető legkésőbbi időpontban, és reggel a legkorábban vigyék őt le. Az étrendjéből szintén el lehet venni a nagy víztartalmú dolgokot ( konzerv, kutyaszalámi ). Mint állatorvos sajnos nem sok helyen tudunk beavatkozni. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert