3376. Jógázó cica - videó
Elképesztő, milyen hajlékony ez a cica! Egyik lába itt, a másik ott. Talán jógázik a cica? Kinyújtóztatja fáradt végtagjait, majd aludni tér. De fárasztó ez a jóga...
Elképesztő, milyen hajlékony ez a cica! Egyik lába itt, a másik ott. Talán jógázik a cica? Kinyújtóztatja fáradt végtagjait, majd aludni tér. De fárasztó ez a jóga...
Nyíregyháza - A nyíregyházi Állatbarát Alapítványnál ezúttal is számos kutyus várja, hogy szerető, gondos gazdira találjon.
A Longleat Szafari Parkban támadta meg a csapat majom az öreg Mercedest. Rögtön neki is kezdtek a jármű szétbontásának az állatok.
Másfél óra munkával sikerült a tűzoltóknak kiemelniük azt a lovat, amely Pécelen esett bele egy kútba péntek reggel. Az állatorvos szerint a körülményekhez képest jól van, bár sokkot kapott. Valószínűleg lábait sem törte el.
Ismét alkalom nyílt az ismerkedésre a segítő kutyákkal, március 26.-án a Csodakutya Alapítvány által szervezett Családi délelőttön a Nagysándor József Általános iskolában. A rendezvényen ezúttal a képzett segítő négylábúakon kívül két segítő kutyatanonccal is ismerkedhettek a résztvevők.
A leírt problémával kapcsolatban nem tudok segíteni, a macskák természetes szokása önmaguk tisztogatása. A túlzott nyáltermelődés miatt esetleg forduljon orvoshoz.
Az említett probléma gyakori macskáknál, a viszonylag korai elválasztás következménye lehet, de gyakran csinálják saját maguk megnyugtatására is. Ha nem okoz az egymás vagy saját maga szopása sérüléseket, akkor nem kell vele foglalkozni. A kor előrehaladtával ez a jelenség csökken. A leszoktatásban segíthet a gyakori játék és foglalkozás a macskákkal, illetve rájuk kell szólni, ha elkezdik ezt a viselkedést.
Sajnos csak azt tudom tanácsolni, hogy vigyék el őket állatorvoshoz és igenis "költsenek rájuk", ha muszáj! Egy állat élete nem játék és minden állattartónak kötelessége gondoskodni állatairól, ellenkező esetben állatkínzásról beszélünk. A leírt tünetek alapján így a távolból nem tudok sok okosat tanácsolni, illetve bármit mondok, az felelőtlen kijelentés lenne.
Sajnos a meleget nem kedvelő fajok kipusztulhatnak! Ajánlom, hogy az akváriumot (míg ilyen hideg van), rakja az ablakba, és szerezzen be egy hőfokszabályzós fűtőszálat, ezt pedig állítsa be 23-24°C környékére! A fűtőszál teljesítménye 50 W-os legyen, max. 75 W! Továbbá ajánlok hetente kétszeri vízcserét, illetve egy levegőztető rendszer beszerzését!
A szobatisztaságra neveléshez a kutya segítsége is kell. Egy intelligens kutya hamarabb megtanulja, hogy ne piszkítson oda, ahol alszik vagy játszik. Főleg akkor nehéz, ha a gazda napközben nincs otthon. Egy kiskutya még nagyon sokszor végzi a dolgát egy nap. Ha megoldható, hogy napközben többször is levigyék sétálni, akkor napközben akár 6-7-szer is ki kell vinni. Ha a dolgát az utcán végzi, akár kicsi, akár nagy, mindig meg kell dicsérni, szóval és simogatással. Jelezni kell neki, hogy amit csinál, az helyes. Ha a gazda hazaér, mindig vigye le azonnal sétálni. Tegye le a táskát és már vigye is a pórázt, menjenek sétálni. Ugyanígy kell az etetés után is, mert általában akkor végzi el legtöbbször a dolgát. Hozzáteszem, ha éjszaka felkel és járkál, valószínű, hogy megint vécéznie kell. Én, amíg a kutyám nem lett szobatiszta, mindig melegítőben aludtam, hogy csak fel kelljen vennem a kabátot. Két hét alatt megbízhatóan szobatiszta lett. Ha mégsem sikerül elkerülni a "balesetet" és rajtakapják, hogy bepisil, össze kell szidni, esetleg a többszöri eset után a nyakbőrénél megrázni, ahogy az anyja is szokta, ha rosszat tesz. (A nevelés csak akkor hatásos, ha a lakásban piszkításon rajtakapják vagy közvetlen utána. A fél vagy egy órával korábban elkövetett csínytevésért már nem érdemes összeszidni.) Utána rögtön le kell vinni sétálni, és ha még maradt a "tartályban", akkor megdicsérni. Az etetésével kapcsolatban: minden száraztápnak megvan az adagolása, legtöbbször a zsákon. Kornak, méretnek, súlynak megfelelően kell adagolni. Amíg kicsi, addig kölyöktápot naponta 3-szor kell enni adni neki, azaz a napi adagot 3 részre osztva. Érdemes változatosan etetni. Néha csirkét vagy húst, feltétlenül főzve, akár tésztával vagy rizzsel, száraztápot összekeverni azzal, ami a konyhában megmaradt. Ügyelni kell, hogy a szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat megkapja. Érdemes állatorvoshoz fordulni, vagy a tenyésztőhöz, ha van tapasztalata. Lehetőleg kölyöktápot kapjon, de NE pépes vagy szétáztatott eledelt, konzervet. Tanuljon meg rágni. Napközben is lehet rágnivalót adni neki, jobb, ha nem az asztal vagy a szék lábát kezdi ki. Remélem minden kérdésre kielégítő választ tudtam adni ebben a rövid levélben. Amennyiben még maradt kérdése, kérem írjon e-mailt vagy hívjon fel telefonon.