3376. Jógázó cica - videó
Elképesztő, milyen hajlékony ez a cica! Egyik lába itt, a másik ott. Talán jógázik a cica? Kinyújtóztatja fáradt végtagjait, majd aludni tér. De fárasztó ez a jóga...
Elképesztő, milyen hajlékony ez a cica! Egyik lába itt, a másik ott. Talán jógázik a cica? Kinyújtóztatja fáradt végtagjait, majd aludni tér. De fárasztó ez a jóga...
Nyíregyháza - A nyíregyházi Állatbarát Alapítványnál ezúttal is számos kutyus várja, hogy szerető, gondos gazdira találjon.
A Longleat Szafari Parkban támadta meg a csapat majom az öreg Mercedest. Rögtön neki is kezdtek a jármű szétbontásának az állatok.
Másfél óra munkával sikerült a tűzoltóknak kiemelniük azt a lovat, amely Pécelen esett bele egy kútba péntek reggel. Az állatorvos szerint a körülményekhez képest jól van, bár sokkot kapott. Valószínűleg lábait sem törte el.
Ismét alkalom nyílt az ismerkedésre a segítő kutyákkal, március 26.-án a Csodakutya Alapítvány által szervezett Családi délelőttön a Nagysándor József Általános iskolában. A rendezvényen ezúttal a képzett segítő négylábúakon kívül két segítő kutyatanonccal is ismerkedhettek a résztvevők.
Kedves Nikolett! Jó lenne tudni, hogy a cica köhögése száraz vagy hurutos, hogy mikor köhög (napszakhoz, mozgáshoz, evéshez, iváshoz köthető-e)! Első lépésben próbálja ki a STODAL szirupot napi 1 mokkáskanálnyi mennyiségben egy héten át. Ha nincs javulás, akkor egyedileg kell a legmegfelelőbb szer(eke)t megkeresni számára. Ehhez mindenképpen kérje homeopata állatorvos segítségét, aki egy részletes állapotfelmérés és az esetlegesen szükséges egyéb vizsgálatok elvégzése után célzottabb kezelésben tudja részesíteni a cicát. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv)
A leírtak alapján cirkovírus aktiválódhatott a madár szervezetében. Madarakra specializálódott állatorvosnak kellene megmutatni. A tollképződést "A" és "E" vitaminik, aminosavvak segítik elő. Az orvosi konzultáció azért is szükséges, mert tollképződési zavart egyaránt okozhat vitaminok, nyomelemek hiánya, mint túladagolása. Cikovirusról többet>>
Az etető és itató edényeket a kalit oldalára kellene rögzíteni, az ülőrudakat az edények mellé, úgy, hogy azokról kényelmesen elérje az eleséget a madár. Műanyag ülőrúd helyett természetes faágat kell használni, mivel ebből még más problémák is adódhatnak. Az ülőrúd vastagságát az határozza meg, hogy a madár legalább 1/3 részben, legfeljebb 2/3 részig átérje a lábujjaival a karmok végéig. A hinta most inkább csak zavaró, gátolja a szárnyhasználatot. Két ülőrúd kerüljön be a lehető legtávolabb egymástól, úgyhogy a kalit oldalrácsozatán ne törjön a faroktoll. Kis madár, nagy igények: mekkora legyen a kalitka? Mi legyen a madár kalitkájában? Kalitka vagy volier legyen a madár otthona?
Az állatpatikákban többféle nyugtató hatású gyógyszert lehet kapni de sajnos ezek hatása nem mindig kielégítő. A biztosabban ható gyógyszerek receptkötelesek hiszen ezek pontos adagolása elengedhetetlen. A szükségesnél kisebb mennyiségű nyugtató nem hat megfelelően a túladagolás pedig nagyon veszélyes állapotot eredményezhet. Ezért azt javaslom hogy valmelyik helyi állatorvossal beszélje meg ezt a problémát. A macskák testsúlyát le kell mérni a megfelelő mennyiségű nyugtató kiszámításához. A macskák karomtalanítása
A feltett kérdésére sajnos így nem lehet (jót) válaszolni! Elsősorban a kezelő állatorvost kellene megkérdezni, vele megbeszélni a helyzetet. Ha azonban nem érhető el, akkor másnak (így nekem is) kevés az az információ, ami rendelkezésre áll. A "némi eltérés a máj és veseértékekben" nem mond így semmit, nekem is biztosan más a "némi", és másik állatorvos is mást tekint "némi" értelmezése. Előbb-utóbb biztosan sikerül elérni az állatorvos kollégát, így javaslom, hogy keresse őt kitartóan. Olvass tovább! Homeopátia és emlődaganat: hogyan ápoljuk kutyánkat, macskánkat? Daganatos a kutyám, mit tegyek?