3376. Jógázó cica - videó
Elképesztő, milyen hajlékony ez a cica! Egyik lába itt, a másik ott. Talán jógázik a cica? Kinyújtóztatja fáradt végtagjait, majd aludni tér. De fárasztó ez a jóga...
Elképesztő, milyen hajlékony ez a cica! Egyik lába itt, a másik ott. Talán jógázik a cica? Kinyújtóztatja fáradt végtagjait, majd aludni tér. De fárasztó ez a jóga...
Nyíregyháza - A nyíregyházi Állatbarát Alapítványnál ezúttal is számos kutyus várja, hogy szerető, gondos gazdira találjon.
A Longleat Szafari Parkban támadta meg a csapat majom az öreg Mercedest. Rögtön neki is kezdtek a jármű szétbontásának az állatok.
Másfél óra munkával sikerült a tűzoltóknak kiemelniük azt a lovat, amely Pécelen esett bele egy kútba péntek reggel. Az állatorvos szerint a körülményekhez képest jól van, bár sokkot kapott. Valószínűleg lábait sem törte el.
Ismét alkalom nyílt az ismerkedésre a segítő kutyákkal, március 26.-án a Csodakutya Alapítvány által szervezett Családi délelőttön a Nagysándor József Általános iskolában. A rendezvényen ezúttal a képzett segítő négylábúakon kívül két segítő kutyatanonccal is ismerkedhettek a résztvevők.
Az agresszivitásnak különböző megnyilvánulása létezik, ennek megfelelően különböző a kezelési és tréning módszer is. Az agresszívnak mondott viselkedés és a tüzelés között nem sok összefüggés van. Amennyiben megállapítható, hogy amit Ön agresszivitásnak nevez, az mögött szexuális dominancia van, akkor mindenképpen javasolt az ivartalanítás. Az állatorvos ´lelki terror´ tanácsát én sem mint kutyatréner, sem mint állat-terapeuta nem igazán értem. Az biztos, hogy a családon belüli következetlen kutyanevelés nagyban hozzájárul a kutya viselkedési megnyilvánulásaihoz, - ezen pedig sem állatorvos, sem kutyaiskola, sem kutyatréner nem tud változtatni.
Ez valószínűleg páncélrothadás, de mindenképpen látni kell hozzá. A teknőst vigye el hüllőkkel is foglalkozó állatorvoshoz. Ilyenkor télen a teknős szállításánál nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani.
A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dicsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább visszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog. HA 3 hónaposan még nem sikerült szobatisztaságra szoktatni, az még nem a világvége... türelemmel, kitartással, szeretettel és odafigyeléssel, sok jutalmazással (büntetni soha nem szabad!) előbb-utóbb sikerülnie kell
A fentieket okozhatják nem megfelelő tartási körülmények, valamint betegség is. A teknős vizét 26-28 fokosra kell beállítani. Nappal égjen egy melegítőlámpa is. Ha így nem kezd el enni rendesen 2-3 napon belül, akkor állatorvoshoz kell vinni! Ilyen hideg időben a szállításnál nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. A teknős főleg egész kis halat, kevés vízicsigát kapjon enni, ez számára a legmegfelelőbb táplálék.