336. ÁLLATI PROGRAMOK A BALATON KÖRÜL
A nyári vakáció alatt sokan pihennek a Balaton partján. Állatos programokat gyűjtöttünk azoknak, akik éppen unják a strandolást.
A nyári vakáció alatt sokan pihennek a Balaton partján. Állatos programokat gyűjtöttünk azoknak, akik éppen unják a strandolást.
A Fressnapf miskolci üzlete kutya-gazdi futást rendezett. Az esemény háziasszonya nem más, mint Béres Alexandra fitnesz világbajnok volt. Kameravégre kaptuk és kifaggattuk.
Tilos! Bár állatkereskedésben lehet kapni hámot/pórázt tengerimalac számára, azt használni tilos! Viszont vannak más, sokkal biztonságosabb módjai a tengerimalacok futtatásának.
Június végén Ausztriában mérték össze képességeiket a mentőkutyák és gazdáik. A verseny viszontagságairól és a magyar indulókról kérdeztük Szabó Gábort a jászberényi Mentőkutyás Egyesülettől.
A kutyás terepfutást annak találták ki, aki a kutyájával együtt szeret sportolni. Meg annak, aki unatkozik futás közben. És annak is, akinek nincs kire bíznia a kutyáját, míg elmegy kocogni.
Üdvözlöm! Valóban fogkefével kellene eltávolítani és a biztonság kedvéért betadinnal lemosni, de nem tegyék így vissza a vízbe, hanem hagyják szárazon és 10 perc múlva jól mossák le a teknőst és mehet a helyére.
Kedves Anna! A pajzsmirigyműködés jónak tünik, a nemi hormonok is rendben vannak, de a kortizol önmagában nem mond sokat a mellékvese működésével kapcsolatban. Itt jó lenne egy vizeletből végzendő kortizol: kreatinin arányt nézni a működés megítélésével kapcsolatban. Ha ez is negatív, akkor valószínűleg melatonin hormon elégtelenség (tobozmirígy) állhat a jelenség mögött. Erre alig van alkalmas kezelés (meg lehet próbálni néhány melatonin tartalmú táplálék kiegészítőt). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A hereborék gyulladás valóban nagyon fájdalmas és okozhat sántaságot. Legtöbbször mechanikai oka van (fekhely, a kutyaház küszöbe stb.). Amig a kiváltó ok nem szűnik meg, addig hiábavaló a kezelés. Néha csak a herélés segít. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínűleg idegrendszeri probléma. Agyi vagy gerinc eredetű. Szerintem mutassa meg egy állatorvosnak, egy alaposabb vizsgálattal talán közelebb juthatunk a megoldáshoz...
Kedves Kata! Nem sokat tudok a kutyáról, de valószínűsítem, hogy inkább egy gerincből kisugárzó fájdalom lehet az állapot mögött. Jó lenne egy gerincröntgent csináltatni. A máj általában nem ennyire fájdalmas. Ha van biztos diagnózis, akkor lehetne gyógykezelést beállítani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc