336. ÁLLATI PROGRAMOK A BALATON KÖRÜL
A nyári vakáció alatt sokan pihennek a Balaton partján. Állatos programokat gyűjtöttünk azoknak, akik éppen unják a strandolást.
A nyári vakáció alatt sokan pihennek a Balaton partján. Állatos programokat gyűjtöttünk azoknak, akik éppen unják a strandolást.
A Fressnapf miskolci üzlete kutya-gazdi futást rendezett. Az esemény háziasszonya nem más, mint Béres Alexandra fitnesz világbajnok volt. Kameravégre kaptuk és kifaggattuk.
Tilos! Bár állatkereskedésben lehet kapni hámot/pórázt tengerimalac számára, azt használni tilos! Viszont vannak más, sokkal biztonságosabb módjai a tengerimalacok futtatásának.
Június végén Ausztriában mérték össze képességeiket a mentőkutyák és gazdáik. A verseny viszontagságairól és a magyar indulókról kérdeztük Szabó Gábort a jászberényi Mentőkutyás Egyesülettől.
A kutyás terepfutást annak találták ki, aki a kutyájával együtt szeret sportolni. Meg annak, aki unatkozik futás közben. És annak is, akinek nincs kire bíznia a kutyáját, míg elmegy kocogni.
Erről látatlanban nem lehet semmit sem mondani. Mindenképpen meg kell mutatni állatorvosnak. Az esedékes oltások miatt amúgy is fel kell keresni, ezt a problémát is jelezzék.
A hirtelen fokozott étvágynak hormonális betegségek lehetnek a hátterében, amelyek vér laborvizsgálattal diagnosztizálatók. A szőrhullásnak szintén számos oka lehet, amit fotók alapján nem lehet megítélni. Vigye a cicát állatorvoshoz !
Ha már kollega látta, de nem javult, azt javasolnám olyan állatorvosnak is mutassa meg, aki a szemészetben jártasabb. A fotók alapján nehéz megítélni (pl. nekem úgy, hogy csak a szaruhártya érintett, de Ön azt írta, hogy az az elülső szemcsarnokban van - ami nem mindegy...)
Lehet pszichés eredetű, de azt javasolnám, mielőtt erre a következtetésre jutnánk, vigye állatorvoshoz. A bepisilés oka lehet pl. húgyhólyag eredetű (gyulladás, tumor, kő, beidegzés stb.) vagy akár gerincvelői is...
Nem látszik krónikus mértékű töredezettség, vagy elnövés a képek alapján. Ha a madár fogyaszt a felkínált szépiából, akkor elvileg nem lehet kalciumhiány a tünet okozója. Amennyiben a csőr állapota romlik érdemes elvinni egy állatorvoshoz. Szaruképződési zavarokat többek közt májfunkció probléma is okozhat, de ennek kiderítéséhez alapos vizsgálat szükséges.