336. ÁLLATI PROGRAMOK A BALATON KÖRÜL
A nyári vakáció alatt sokan pihennek a Balaton partján. Állatos programokat gyűjtöttünk azoknak, akik éppen unják a strandolást.
A nyári vakáció alatt sokan pihennek a Balaton partján. Állatos programokat gyűjtöttünk azoknak, akik éppen unják a strandolást.
A Fressnapf miskolci üzlete kutya-gazdi futást rendezett. Az esemény háziasszonya nem más, mint Béres Alexandra fitnesz világbajnok volt. Kameravégre kaptuk és kifaggattuk.
Tilos! Bár állatkereskedésben lehet kapni hámot/pórázt tengerimalac számára, azt használni tilos! Viszont vannak más, sokkal biztonságosabb módjai a tengerimalacok futtatásának.
Június végén Ausztriában mérték össze képességeiket a mentőkutyák és gazdáik. A verseny viszontagságairól és a magyar indulókról kérdeztük Szabó Gábort a jászberényi Mentőkutyás Egyesülettől.
A kutyás terepfutást annak találták ki, aki a kutyájával együtt szeret sportolni. Meg annak, aki unatkozik futás közben. És annak is, akinek nincs kire bíznia a kutyáját, míg elmegy kocogni.
Sok oka lehet, a helyedben megmutatnánk egy állatorvosnak. Ha nincs baj, nem fog elkérni egy vagyont a vizsgálatért, viszont megnyugtat Téged. Ha baj van, akkor pedig jó helyen jársz.
Akár a tejtől is lehet. Meg kellene próbálni elhagyni a tejitatást és figyelni a székletet (emellett diéta: főtt csirkemell és rizs!). Ha továbbra sem múlik a hasmenés, akkor állatorvosnak jó lenne megmutatni.
Jó előre el kell készíteni egy akkora elletőládát, amiben kényelmesen elfér a kutyus oldalára fekve, mondjuk kétszer. Így az ellésre megszokja és megszereti a helyét. Alomanyagnak a legjobb a papírvatta vagy tiszta rongyok. Sokan használnak újságpapírt is, de én nem szeretem (az ólomtartalma miatt...).
Egyik madár sem szereti, ha megfogják! Még a kézzel nevelt, szelíd nagypapagájok nagy része is megszeppen, ha kézbe veszik. (Az természetesen más, ha ő lép rá a kezünkre, vagy az ujjunkra.) Ha a kismadár a vállára száll és ott tollászkodik, akkor meg kell elégednie ennyivel. Ne riassza el azzal, hogy meg akarja fogni. Ha erőszakosan közeledik a madár felé, akkor elveszíti a bizalmát és a korábbi szelídsége is "elveszhet".
Az ivartalanítás egy nem(!) kockázatmentes altatással jár! Ezért olyan helyre kellene vinni, ahol kellő tapasztalattal rendelkeznek a dologban. Jelölni többé már nem fog és a lányt sem fogja bántani!