3406. Rami kutya gazdit keres
Rami 4 éves, ivartalanított, középtermetű, keverék szuka kutya. Kedves, barátságos, de idegen közegben félénk, hiszen kölyökkora óta a menhelyen él, így nem sok tapasztalata van a külső világról.
Rami 4 éves, ivartalanított, középtermetű, keverék szuka kutya. Kedves, barátságos, de idegen közegben félénk, hiszen kölyökkora óta a menhelyen él, így nem sok tapasztalata van a külső világról.
Angele készen áll az anyaságra. Ez a legfontosabb eredménye annak az ellenőrző szaporodásbiológiai vizsgálatnak, amelyet a hétvégén végeztek el a Fővárosi Állat- és Növénykert tízéves nőstény elefántján.
A kanadai Round-tó (Saskatchewan) mellett egy férfi arra lett figyelmes, hogy a víz tükrén mintha valaki labdával játszana.
Végre újra gazdája mellett van az a kutya, amely a japán ért pusztító földrengés és szökőár után hetekig hánykolódott a szigetország északi partjainál.
AZ ELTE FÜVÉSZKERT ÉS A MI MICSODA KLUB 2011. május 7-8-án A Füvészkertben (BP. VIII. ILLÉS U. 25.) különleges programokkal várja látogatóit a Madarak, Fák Napja alkalmából!
Kedves Judit! A szürkehályog kezelésére a Cineraria Maritima általában D3-as potenciában használatos. Azonban van egy olyan szabály a homeopátiás kezelésben, hogy a terápia folyamán nem szabad a potenciákban visszalépni! Tehát előbb kellett volna a D3-ast, majd azt követően a D10-es potenciát alkalmazni. Jó lett volna, ha azt is megírja, hogy az eddigi kezelés hónapjai alatt tapasztalt-e javulást, és milyen mértékben! Ha már kapott a kutyus D10-est is ebből a szemcseppből, akkor én azt javaslom, hogy ebben a potenciában folytassa tovább napi 2x-i cseppentéssel, és - ahogy írja -, jó 3 hónapos használat után 1 hónap szünetet tartani. Azt azonban fontos még megemlíteni, hogy a szürkehályogot homeopátiával nem csak szemcsepp, hanem szájon át adandó formában is lehet kezelni. Ehhez a Calcium fluoratum és a Silicea nevű szer adását javaslom C30-as potenciában heti 1x felváltva. Ezt így több hónapon keresztül lehet a kutyusnak adni. Ha további kérdései lennének, kérem, hívjon, szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos http://www.kimintvet.hu/szelid/szelidnyito.html
A papagájszelídítés és főként a beszédre tanítás egyik alapfeltételeként határozzuk meg, hogy a madárka egyedül legyen. A papagájok fejlett szocializációs képességeit, igényeit használjuk ki, mikor az egyedül tartott madár, más társaság nem lévén, az embert választja társául, Mivel madárnyelven nem társaloghat, így az emberi szavakat fogja utánozni, képességei alapján, akár használni is. Fajtól és egyedtől függően természetesen a hangutánzás és elsősorban a szelídülés több papagáj együtt tartása esetén is lehetséges, különösen akkor, ha egyikük, többük már "beszélő" vagy szelíd madár. A fentiek figyelembevételével elmondhatjuk, jó úton jár a szelídítés terén, teljes kézszelídséget két madárral nem, vagy csak kivételes esetben, sok foglalkozással érhet el. A beszédutánzás nem várható, mivel egymással tudnak "társalogni", de mint tudjuk, kivételek lehetnek.
A traszra nyugodtan ki szoktathatják, csak idegen kutyák által látogatott helyekre ne vigyék még. A szobatisztaságr szoktatás nem szokott később gond lenni. A megfelelő helyen elvégzett dolog után a jutalmazás egy pozitív megerősítés. Ezt kell többször ismételni majd. A napirendet a kutya megszokja, bármilyen is legyen az, de azért napi háromszori sétáltatást ajánlatos valahogy beiktatni.
Sajnos ezt így nem tudom megmonani. Sajnálom szegényt.
Kedves Gazdi! Igen, el kellene vinni egy teljes kivizsgálásra, mert elképzelhető a túlérzékenységi reakció is, de lehet autoimmum izomgyulladás is akár. Ezt csak a részletes laboratóriumi és műszeres vizsgálatok döntik el. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc