3411. Készítsünk háztető formájú odút a görénynek!
Nem kell az első kisállatkereskedésben megvenni a görénykédnek az odút. Gondoltál már arra, hogy te magad is elkészítheted? Mi segítünk.
Nem kell az első kisállatkereskedésben megvenni a görénykédnek az odút. Gondoltál már arra, hogy te magad is elkészítheted? Mi segítünk.
Milyen ember lehet az, aki két ilyen aranyos kiskutyát nyugodt szívvel csak úgy kitesz az út szélére?
Négylábú pártfogoltjaink manapság sok stressznek vannak kitéve, úgymint nagyvárosi forgalom, zaj, kipufogógázok, a tulajdonos idegessége. Az idő múltával félelem tünetei jelennek meg, melyek feltétlenül kezelést igényelnek. A homeopátia kíméletes módon nyújt megoldásokat kedvenceink lelki problémáira.
Két újabb kiskutyát találtak az út szélén, nekik próbálunk gazdit keresni. Nézzétek meg a fotókat és ha tehetitek segítsetek valamelyikőjükön! Köszönjük.
Emberek, fel a bakancsot! A Mancs-Rancs Állatmentő Alapítvány javára először kerül megrendezésre a Pitypang túra. Gyere és napfürdőzz velünk!
Sajnos a kép alapján nem dönthető el, hogy a sérvvel mi a teendő, azt csak fizikális vizsgálat alapján tudnám eldönteni. A végleges szőrzet kb. fél éves korra alakul ki. Zsömböly Miklós
Valószínűleg allergiás és/vagy parazitás eredetű betegségről van szó, de kedvencét feltétlen állatorvosnak kellene látnia, mert a háttérben komolyabb probléma is lehet, aminek házi megoldása nem lehetséges. Úgyhogy csak egy állatorvos kollega felkeresését javasolhatom. Dr Fekete Richard
Fiatal teknősök esetében nehéz a nemek egyértelmű meghatározása, ivarérett korban azonban sokkal könnyebb a helyzet. A főbb különbségek a következők: 1. Hímek mellső lábain sokkal hosszabb karmok találhatók, mint nőstényeknél 2. Hímek esetében a farok sokkal vaskosabb és hosszabb. A kloákanyílás távolabb található a farok alapjától mint nőstények esetében, gyakran túl is lóghat a páncél szélén. 3. Hím állatok haspáncélja inkább homorú, míg nőstényeknél inkább domború (de kivételek mindig vannak)
Nőstény ékszerteknősök gyakran raknak tojásokat anélkül, hogy hím teknőssel együtt lettek volna. Ezek a tojások rendszerint terméketlenek és nem fog teknős kikelni belőle. Tojásrakás során gyakori probléma, hogy a teknős nem talál megfelelő fészket és ez esetben a vízbe rakja le a tojásait. Javasolt a teknőst alaposan megvizsgálni, mert sokszor további tojások is lehetnek még benne.
Ezt így nem lehet tudni. Meg kell mutatni állatorvosnak.