3411. Készítsünk háztető formájú odút a görénynek!
Nem kell az első kisállatkereskedésben megvenni a görénykédnek az odút. Gondoltál már arra, hogy te magad is elkészítheted? Mi segítünk.
Nem kell az első kisállatkereskedésben megvenni a görénykédnek az odút. Gondoltál már arra, hogy te magad is elkészítheted? Mi segítünk.
Milyen ember lehet az, aki két ilyen aranyos kiskutyát nyugodt szívvel csak úgy kitesz az út szélére?
Négylábú pártfogoltjaink manapság sok stressznek vannak kitéve, úgymint nagyvárosi forgalom, zaj, kipufogógázok, a tulajdonos idegessége. Az idő múltával félelem tünetei jelennek meg, melyek feltétlenül kezelést igényelnek. A homeopátia kíméletes módon nyújt megoldásokat kedvenceink lelki problémáira.
Két újabb kiskutyát találtak az út szélén, nekik próbálunk gazdit keresni. Nézzétek meg a fotókat és ha tehetitek segítsetek valamelyikőjükön! Köszönjük.
Emberek, fel a bakancsot! A Mancs-Rancs Állatmentő Alapítvány javára először kerül megrendezésre a Pitypang túra. Gyere és napfürdőzz velünk!
Tudni kellene, milyen fajú a tetű mert lehet vérszívó, vagy tolltetű is. Külsődlegesen a Neostomosan nevű készítmény alkalmas a környezet megtisztítására. A készítményt állatorvos írhatja fel és így a lehetséges gyógyszeres kezelést is lehet egyeztetni. üdvözlettel: dr.Varga József
Törzskönyveket javasoljuk áttekinteni, ha vannak. Érdemes lenne ellenőrizni, hogy történt-e beltenyésztés esetleg a kutya felmenői közt. Emellett javaslom, hogy menjen el a két kutyával EGYÜTT egy kutyaiskolába úgynevezett SZOCIALIZÁCIÓS tréningre, ahol segítenek összeszoktatni a két kutyát - és útmutatót adnak ahhoz, hogyan lehet otthon morgós, verekedős helyzeteket megelőzni; vagy ha véletlenül bekövetkeznek: hogyan lehet kezelni azokat.
Jó lenne tudni,hogy álmában teszi ezt,vagy felébred és csak lusta lemenni az alomra? Utóbbi szerintem valószínűbb. Ki kellene rakni az ágyból éjszakára . Felnőtt korára le fog erről szokni.
Az egyik legtipikusabb oka a hirtelen megnövekedő folyadékfelvételnek a vemhesség, de nem tudom, milyen nemű a malacka. Másik gyakoribb oka lehet a cukorbetegség. Erről vérvizsgálattal lehet meggyőzödni. De ha egyéb tünetet nem mutat a malacka (például testsúlyvesztést), nem érdemes ennek a stressznek kitenni őt.
A tarajos teknősök valóban elsősorban ragadozó életmódúak. Fogságban legmegfelelőbb eleség az élő vagy fagyasztott hal, vízicsigák, földigiliszta, de akár napos korú kisemlősöket is szívesen fogyasztanak. Megfelelő és változatos táplálás mellet kevésbé van szükség vitaminkiegészítésre. (A szívmix és a szárított hal nem ilyen.) Az eleségállatokat lehet otthon is tenyészteni, de ez sokszor több feladattal jár mint a teknős gondozása. A páncél hátsó része, főleg fiatal korban rugalmasabb mint az egész páncél, ez még normális jelenség.