3411. Készítsünk háztető formájú odút a görénynek!
Nem kell az első kisállatkereskedésben megvenni a görénykédnek az odút. Gondoltál már arra, hogy te magad is elkészítheted? Mi segítünk.
Nem kell az első kisállatkereskedésben megvenni a görénykédnek az odút. Gondoltál már arra, hogy te magad is elkészítheted? Mi segítünk.
Milyen ember lehet az, aki két ilyen aranyos kiskutyát nyugodt szívvel csak úgy kitesz az út szélére?
Négylábú pártfogoltjaink manapság sok stressznek vannak kitéve, úgymint nagyvárosi forgalom, zaj, kipufogógázok, a tulajdonos idegessége. Az idő múltával félelem tünetei jelennek meg, melyek feltétlenül kezelést igényelnek. A homeopátia kíméletes módon nyújt megoldásokat kedvenceink lelki problémáira.
Két újabb kiskutyát találtak az út szélén, nekik próbálunk gazdit keresni. Nézzétek meg a fotókat és ha tehetitek segítsetek valamelyikőjükön! Köszönjük.
Emberek, fel a bakancsot! A Mancs-Rancs Állatmentő Alapítvány javára először kerül megrendezésre a Pitypang túra. Gyere és napfürdőzz velünk!
Kedves Állatbarát! A duzzanat lehet tályog vagy daganat. Állatorvosi beavatkozásra van szükség, mert elrákosodhat. Üdvözlettel: dr. Varga József
Azt javasoljuk, hogy vigye el a macskát állatorvoshoz, ezen a problémán házilag sajnos nem fognak tudni segíteni.
Kedves Anna! Az ilyen problémák mögött számos ok húzódhat meg, ezek közül talán a legvalószínűbbek a férgesség, bolhásság, a bűzmirigy gyulladása és az allergia. A szőrzet elszíneződése a nyalogatás következménye. Javasoljuk, hogy féregtelenítse/bolhátlanítsa kutyáját, amennyiben ezek több, mint fél éve nem történtek meg. A probléma kivizsgálása végett mindenképpen forduljon állatorvosához, mivel a férgesség/bolhásság csak az egyik lehetséges megoldás, a többi probléma állatorvosi kezelést igényelhet! Tapasztalatunk szerint a bűzmirigy gyakori kinyomása annak gyulladásához vezethet, ezért ez csak akkor indokolt, ha már teljesen feltelt, és kutyáját láthatóan zavarja. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Éva! Nagyon jó, amikor a szakember egy ilyen gondoskodó, kedvencével kiemelten törődő gazdival találkozik. Az idős kor állatainknál sok változást hoz, amit gyakran nehéz észrevenni. 9 éves cicánál már 3-4 havonta szoktunk állatorvosi vizsgálatot tartani, ami lehet egyszerű fizikális kontroll, de vérvétellel és egyéb kiegészítő vizsgálattal bővülhet. Ha állatorvosa nem jelzett semmilyen problémát a legutóbbi vizsgálat során, akkor aggodalomra nem lehet oka. Kedvencének szorongását érdemes ún. feromon-tartalmú készítményekkel oldani, melyek párologtató és spray formában is beszerezhetők. Rövid szoktatási idő után szállítódobozába, párnájára fújva egy állatorvosi vizsgálat is sokkal nyugodtabb körülmények között tudható le. A részletekről érdeklődjön állatorvosánál! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
4-6 éves korban lesznek ivarérettek, 3-4 éves korban jó esetben már meg lehet állapítani a nemüket. Ha két hím teknős lesz, akkor miután elérték az ivarérettséget, külön kell majd őket tartani. Egy hímet és egy nőstényt lehet együtt tartani.