3421. A cica és a delfin barátsága - videó
Lássuk, hogyan barátkozik a cica a delfinnel! Az egyik delfin féltékeny is lesz a nagy barátságra és váratlanul lelocsolja a macskát.
Lássuk, hogyan barátkozik a cica a delfinnel! Az egyik delfin féltékeny is lesz a nagy barátságra és váratlanul lelocsolja a macskát.
Ezek az állatok kegyetlenül küzdenek az álommanókkal, de, mint a videókból is kiderül: hiába.
Casanova 1 éves, bújós, dorombolós, leukózis pozitív, cirmos-fehér ivartalanított kandúr.
A rádiós szerint Miklós cica egy pitbull reinkarnációja. Mindent összerág, labdát hurcol a szájában, egyszóval kutyákat megszégyenítő módon viselkedik Vadon Jani cicája, becses nevén Nyári Miklós, aki gazdái állatszeretetének köszönheti, hogy életben maradt, hiszen egy hulladékgyűjtő mellett látott napvilágot.
Sürgősen gazdit keres, egy utcáról mentett, kis testű, tacsi keverék fiúcska. Viktor roppant életvidám, bújós, puszis, játékos kiskutya. Találjunk neki együtt gazdit!
Nagyon nehéz a zebrapintyek korát megállapítani, de az általános séma náluk is többé-kevésbé érvényes. Ezek a következők: a fiatal madárnak nagyon élénk a színezete, tollaik fényesek és hibátlanok. A csőrük egyenletesen kopott, nem töredezett, nincsenek túlnövések. Az állat nagyon élénk, vidám, a mellizomzat fejlett, nincsen lesorvadva. Az orr viaszhártyája és a lábpikkelyek is simák, fényesek, nem repedezettek. Természetesen ezek a jellemzők csak egészséges madárra érvényesek. Fiatal állat tollazata is lehet csapzott, fénytelen, hiányos, ha beteg.
Elképzelhető, hogy ezt a rossz szokását idővel elhagyja, de addig is napota kell tisztítani azt a helyet, ahova piszkít, mert ha bélsárral szennyezett takarmány több napig aszalódik a terráriumban, az ott lévő esetleges kórokozók elszaporodhatnak, és megbetegedés okai lehetnek.
Azt javasolnám, hogy az első körömvágást állatorvos végezze, mert ő ugyanis meg tudja mutatni a helyes műveletet. Sok esetben a hosszúra nőtt köröm jelez valamilyen tartási vagy takarmányozási problémát, ezért is jó, ha orvos látja a kis állatokat.
Ha a hím degu bántaná a kölyköket, akkor minimum 10 napos korukig várniuk kell a kicsiknek az apjukkal való találkozásra. Ekkorra már el-elhagyják a fészküket, aktívan mozgolódnak. Természetesen az első találkozás rövid legyen, fokozatosan kell hozzászoktatni mindkét felet egymás jelenlétéhez.
Sajnos ezzel a problémával együtt kell élnie a nyuszinak és a gazdinak. Ha a fog rendellenesen kezdett el nőni bármilyen oknál fogva, és vágásra került a sor, akkor ezt rendszeresen végeztetni kell, más megoldás nincsen. Sok esetben viszont segít, ha a nyuszi rágófával tudja koptatni a fogát, talán a koptatással - ha egyáltalán tudja használni a rosszul növő fogát - ritkábban kell majd vágatni. Előfordulnak olyan esetek is, amikor a rendellenesen növő fog kiesik vagy kitörik, és nem nő helyette új. Ebben az esetben elmaradhat a vágás.