3431. Családi okok miatt Bikfic gazdit keres....
Bikficet 2010. április végén találtuk, akkor 2,9 kg és kb. 2 hónapos volt. Azóta ivartalanítottuk, oltásokkal, chippel elláttuk.
Bikficet 2010. április végén találtuk, akkor 2,9 kg és kb. 2 hónapos volt. Azóta ivartalanítottuk, oltásokkal, chippel elláttuk.
Véget ért az európai és közép-ázsiai madár- és természetvédelmi szervezetek éves találkozója, amelynek az idén Magyarország adott otthont. A BirdLife International régiós rendezvényén 42 ország több mint 100 képviselője vett részt.
A húsvéti nyuszi története a XII. századi Németországba nyúlik vissza, a keresztény ünnepet ekkor kapcsolták össze ezzel a kedves kisemlőssel.
Hétfő este a nagyváradi Szent László téren villámcsődületet szerveztek a helyi állatbarátok a bukaresti képviselőház által már elfogadott, a kóbor kutyák elaltatására vonatkozó jogszabály ellen.
A kiscsibék, kiskacsák és nyuszik régóta jelképei a húsvétnak és a tavasz érkezésének. Azonban Marc Morrone szakértő szerint, jól át kell gondolnod ezen állatok igényeit, mielőtt az otthonodba viszel egyet.
Ha elkezdtél gondoskodni róla, természetes, hogy Budapesten is te leszel a gazdája. Ha erre nincs lehetőség,feltétlen keress neki új tulajdonos,mielőtt elköltöztök,nehogy ismét utcára kerüljön. Egészséges macska megtanul tisztálkodni. Ha ezt nem teszi,feltételezhetően beteg. Vidd állatorvoshoz!
Legvalószínűbb valamilyen vírus-, vagy baktériumfertőzés, de a pontos diagnózishoz mindenképpen állatorvost kell felkeresnie. A baktériumfertőzések antibiotikumokkal legtöbbször jól kezelhetők. A vírusfertőzésekkor legfontosabb az immunrendszer támogatása. Ilyenkor bőséges folyadékbevitelre van szükség. A madarak szívesebben fogyasztják a friss vizet, ezért azt legalább naponta szükséges cserélni. Az ivóvízbe keverve pozitív hatásúak a vitaminkészítmények és más immunerősítők. Fontos a fertőzött állomány megfelelő karanténozása. A vírusftörzsek közt van olyan, amelyik csak a gyengébb egyedeket ölik meg, de ilyenkor is fenn áll a veszélye, hogy a túlélők még sokáig vírushordozók maradnak.
A tapasztalt köhögés hátterében sokféle ok állhat, de a szóba jöhető lehetőségek között csak nagyon alapos és körültekintő betegvizsgálat után lehet eligazodni. Mindenképpen olyan állatorvost keressenek, aki nem csak ránéz a kutyára, hanem hajlandó őt tényleg lelkiismeretesen megvizsgálni, belenézni a torkába, meghallgatni a mellkasát, szívét, légcsövét, és aki megfelelő röntgenfelvételeket is tud készíteni (ez utóbbi nélkülözhetetelen pl. az ebben a fajtában elég gyakori légcsőszűkület kiderítésében).
Mindebképpen javasolnám az orvosi kezelést, mert a fényképeken nem sok látszik, egyébként bakteriális fertőzésnek tűnik, de tüzeesebb kivizsgálást ígényelne, szóljon az llátó állatorvosnak a vizsgálet előtt, hogy most nem , de mikor lesz várhatőan pénze, így válllja-e a vizsgálatot. Üdv
Feltétlen keressen fel állatorvost! Lehet mandulagyulladás, gyomorprobléma vagy akár stressz-alapú is. Meg kell keresni az okát, amit házilag és/vagy ilyen formában nem lehetséges...