3431. Családi okok miatt Bikfic gazdit keres....
Bikficet 2010. április végén találtuk, akkor 2,9 kg és kb. 2 hónapos volt. Azóta ivartalanítottuk, oltásokkal, chippel elláttuk.
Bikficet 2010. április végén találtuk, akkor 2,9 kg és kb. 2 hónapos volt. Azóta ivartalanítottuk, oltásokkal, chippel elláttuk.
Véget ért az európai és közép-ázsiai madár- és természetvédelmi szervezetek éves találkozója, amelynek az idén Magyarország adott otthont. A BirdLife International régiós rendezvényén 42 ország több mint 100 képviselője vett részt.
A húsvéti nyuszi története a XII. századi Németországba nyúlik vissza, a keresztény ünnepet ekkor kapcsolták össze ezzel a kedves kisemlőssel.
Hétfő este a nagyváradi Szent László téren villámcsődületet szerveztek a helyi állatbarátok a bukaresti képviselőház által már elfogadott, a kóbor kutyák elaltatására vonatkozó jogszabály ellen.
A kiscsibék, kiskacsák és nyuszik régóta jelképei a húsvétnak és a tavasz érkezésének. Azonban Marc Morrone szakértő szerint, jól át kell gondolnod ezen állatok igényeit, mielőtt az otthonodba viszel egyet.
Kedves Pordán János! A víziteknősök teleltetéséhez egy sötét, kb. 8-10 C körüli helység a legmegfelelőbb. A teknőst teleltetés előtt ki kell koplaltatni, javaslom addig egy tejes ládába elhelyezni, hogy a belei maradéktalanul ürüljenek. A telelés előtt 2-3 héttel már nem szabad neki adni táplálékot. A teknőst egy magasabb falú edényben kell belerakni, mégpedig úgy, hogy kb 2 cm víz legyen benne. A telelő állatokat hetente ellenőrizni kell, amint bármilyen elváltozást, vagy szokatlan dolgot észlel, akkor a teleltetést azonnal abba kell hagyni! A teleltetést én minden évben pincében oldom meg, teljes sötétségben, penészmentes környezetben. Teleltetni csak kifogástalan kondíciójú állatokat lehet! A tavaszi ébredést követően, fokozatosan szoktassuk őket a hőmérséklet emelkedéshez, ne etesse őket az ébredést követően, lagalább 3 hétig, mert az emésztést segítő enzimek később indulnak meg! A teknősök nemét nagy korban nagyon egyszerű megállapítani: a hímek kisebbek, a farkuk hosszabb, a haspáncéljuk homorú (a párosodás miatt, hogy a nőstényre fel tudjon mászni), a melső lábaikon lévő körmeik hosszabbak. a haspáncélról készült fotóról is meg lehet mondani. A párt nem igényli, de nem árt ha vannak többen! ui.: a halak is esznek télen, csak kevesebbet, mert az anyagcseréjük lelassul a hidegben!
Látatlanba és vizsgálat nélkül nem lehet megállapítani az okát. Gombás fertőzés esetén segíthet valamilyen gombásodás elleni spray vagy krém (pl Canesten). Atkák is okozhatják a tünetet. Erre is kapható spray, vagy injekcióval állatorvos is könnyen gyógyítani tudja.
Kedves Gazdi! A vakcinákra adott allergiás válasz elsősorban az adott gyártó vakcinájának úgynevezett vivő és segédanyagai miatt alakulhat ki. Az oltási könyvben szerepel a felhasznált vakcina, így csak annyi a teendő, hogy egy másik gyártó vakcináját kéne használni. Természetesen a legnagyobb biztonság elve alapján kérem maradjon állatorvos közelében az immunizálást követő fél órában. A kombinált oltás beadatása javasolt, kérem konzultáljon kezelő állatorvosával. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.sugivet.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kedves Pirint Gáborné! A problémát okozhatja parazita vagy allergia. Előbbi fertőző lehet önökre is, úgyhogy feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Kedves Sándor! A visszatérő álvemhesség idővel olyan hormonális elváltozást idézhet elő, amely az eb életét megrövidítheti. Ha a továbbiakban nem szeretne kiskutyát javasolt az ivartalanítás. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.sugivet.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858