341. MISKOLCI ÁLLATSEGÍTŐ ALAPÍTVÁNY
Az állatsegítő alapítvány Miskolcon és környékén működik: munkatársai egy klinikával együttműködve a kóborállatok új gazdához juttatásán munkálkodnak. A háziállat.hu videóriportja.
Az állatsegítő alapítvány Miskolcon és környékén működik: munkatársai egy klinikával együttműködve a kóborállatok új gazdához juttatásán munkálkodnak. A háziállat.hu videóriportja.
Öt évvel ezelőtt egyik kollégám mesélt egy olyan kis rágcsálóról, aki sorban mindenkivel kikezdett a családban. Tudtam, nekem ilyen kell!
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
1 kg száraztáp, 1,2 kg konzerv, néhány fürt ribizli és még ami a konyháról csurran-cseppen. Egy német dog napi menüje, videón.
Szlogenjük: Menteni, ami menthető! A miskolci Spider Mentőcsoport segít a természeti katasztrófák, vizi- és közúti balesetek bajbajutottain. Videón a kutyák és gazdák.
Amíg nem tudja, hogy mi ellen kellene védekezni, nem nagyon lehet használható tanácsokat adni. A nyestfélék valóban gyanúba hozhatók, ellenük azonban nagyon nehéz (szinte lehetetlen) védekezni. Az aprójószág biztonságos bezárása lehet megoldás.
Igen a fehér váladék hüvelygyulladás jele lehet, kellene egy hüvelyvizsgálat, azonban lehet, hogy a tüzelés is megkezdődött. Ha tenyésztési szándék van, meg kellene mutatni egy állatorvosnak, hogy ki tudja zárni a gyulladást.
A madaraknál idősebb korukra (is) jellemző, hogy ritkulhat a kültakarójuk. Mindenesetre nem ártana külső élősködők ellen kezelni, pl. Ivermectin light spot on készítménnyel. Folyamatosan legyen előttük ásványi anyag készítmény, hetente kapjanak vitamin kiegészítést. Az olyan készítmények, mint az évtizedekkel ezelőtt favorizált, ivóvízben oldható Jolovit, a díszmadártartásban már idejét múlt, mivel jellegzetes szagát, ízét a madarak többsége nem kedveli és mire annyira megszomjaznának, hogy elfogyasszák, már véget is érhet az egy-két napos kezelés. Inkább a korszerűbb kiegészítők közül válogasson, mint a Hema termékei, vagy a galambászok körében népszerű német gyártmányú készítmények.
Csak általános válaszokat tudnék adni. Nem a fajta a legnagyobb kérdés egy ilyen helyzetben. A legfontosabb, hogy jó helyről, jó tenyésztőtől válasszanak kutyát. Azt is figyelembe kell venniük, hogy milyen életmódot élnek a szülők, hogy mennyi időt tudnak a kutyával tölteni stb. Kérem, olvassa el a "Honnan vásároljunk kutyát?" című cikket. Ha követi a benne leírtakat és jó helyről vásárol jó vérvonalú kutyát - biztosítja a legtöbbet, amit egy kutya kiválasztásánál megtehet. Mindez, sajnos még mindig nem garancia arra, hogy esetleges rejtett hibák vagy genetikai problémák később kiderüljenek. Ha követi a cikk tanácsait, így tudja megelőzni a legtöbb problémát és a kislányának - kislánya mellé a legmegfelelőbb kutyák kiválasztani.
Dió 7 hónaposan párzott először, kutyusoknál ez az ivarérés ideje. Nem írja, hogy lett-e ellenőrizve a vemhesség ténye. Valóban egy néhány napos, lázzal, levertséggel, hányással járó betegség adott esetben okozhat vetélést, azonban ennek lett volna látható jele, ha az ellés rendes idejében, azaz kb. 2 hónappal a tüzelés után esett volna ebbe a betegségbe. Tehát kérdéses, hogy Dió egyáltalán vemhes volt-e.Meddőség fennállását a túl korai párzás miatt nem valószínűsítem, a betegséggel kapcsolatban kevés az információ, a kutya kivizsgálása javasolt. Hogyha - ahogyan írja - 13 hónapos most Dió, akkor a következő tüzelésének jönnie kell, nem feltétlenül kóros, ha eddig nem tapasztalták.