3446. Mit tegyek ha vedlik a kutyám?
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
A vedlés (szőrhullás) okai közül megemlíthetjük a nem megfelelő étrendet, a szőr rendszertelen fésülését, a parazitákat, ezenkívül fontos tudni, hogy egyes kutyafajták hajlamosabbak a vedlésre, mint társaik.
Van lehetőség manapság arra, hogy tengeri gerincteleneket tarts sósvizű akváriumba: virágállatokat, korallokat, rákokat. Néhány dolgot azonban szem előtt kell tartani, mielőtt egy ilyen kis tartályt beszereznél.
A Behaviour folyóirat szerint a hangyák okosabbak, mint sok általános iskolás kisgyerek, legalábbis ami a számtant illeti. „A hangyák okosabbak, mint az ötödikesek, hiszen kiváló matekosok! ”- írja Els van Egmond, a Brill folyóirat szerkesztője.
Az öngyilkosság nem csak az emberekre jellemző magatartás. Az állatokon végzett tanulmányok azonban segíthetnek megérteni az emberi viselkedést.
A norvég erdei macskafajta több száz vagy akár több ezer éves is lehet. A nagytestű és hosszú szőrű fajtatiszta macskák aranyosak és szelíd a temperamentumuk. Egyesek szerint a vikingek társai voltak, és Leif Ericksonnal bejárták a világot. A hajókon abból a célból tartották őket, hogy elpusztítsák a rágcsálókat.
Valószínűleg gyulladás van a fülében (esetleg idegentest, pl. egy toklász okozta).Egy állatorvosi vizsgálat ezt pontosan ki tudja deríteni. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Látatlanban bélsárrekedésre tippelek, de jobb lenne, ha ezt állatorvos diagnosztizálná és kezelné élőben.
Ameddig a veszekedés el nem fajul és nagyobb sérüléssel nem jár, nem kell beavatkozni.
Kedves Gazdi! Valószínűleg egy gennyes tályog keletkezett a cica nyakbőre alatt. Fényképezéssel ne töltse az időt, inkább fusson el a cicával az állatorvosához! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Igazán alaposan kivizsgáltatta a cicáját, minden elismerésem az Öné. Ha már ilyen gondos a cicájával, akkor valóban érdemes lenne kivizsgálni a "rejtélyes" allergiás folyamat okát. Erre ma már kiváló allergiateszt létezik, amit egyszerűen vérből el lehet végeztetni és ami fontos, hogy legalább 90 allergénre történjék, beleértve a táplálék allergéneket is! Ez persze nem olcsó, de nagy valószínűséggel megoldást jelentene erre és a másik problémára is. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu