3456. Mumus, a cica gazdit keres
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Két kedves, szeretetéhes kan kutyus, már hónapok óta az utcán él, csak egymásra számíthatnak. A tacskó kb. 4-5 év körüli, nyugodt, szófogadó, a másik keverék kutyust kis-közepes testűnek mondanám, fogai alapján lassan eléri a felnőtt kort, de nagyon játékos, és jó jelző.
Április 23-án Nyíregyháza, Ószőlő utcán egy Yorkshire terrier keverék kiskutyát a gazdája hirtelen felindulásból kidobott az ablakon, első emeleti lakásukból!
Magyarország jelenleg a 21. helyen áll a BirdLife International - gyerekeknek szóló – madármegfigyelő versenyében. Az MME nemzetközi ernyőszervezete az idén 5. alkalommal rendezte meg a Tavaszi madárles (Spring Alive) elnevezésű programot, amelyre csak tavaly több mint 100 ezer regisztrált megfigyelés érkezett.
Ez a kis család jelenleg ideiglenesen, egy családnál él. Nem könnyen indult a kölykök élete...
Kedvs Gazdi! Valószínűleg a kutyus még sok más, eddig nem vizsgált allergénre érzékeny. Manapság már sokkal részletesebb allergia teszteket végzünk, ami által sokkal hatékonyabban tudjuk kezelni az allergiát. Ilyen pl a Spot Platinum vizsgálat, ami 91 allergént vizsgál és ehhez éehet hioszenzitizáló oldatsort készíteni a kezelésre. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valóban van ma már ilyen lehetőség, hormonális kasztrálásnak hívják. A behelyezett implantátum hatása azonban csak pár hónapig tart, utána mindig újabb implantátumot kell behelyezni, ha a hatást tovább akarják elnyújtani. Arról azonban még nincsenek adatok, hogy többszöri alkalmazás milyen következményekkel jár. (A készítmény neve Suprelorin). Más lehetőséget nem tudok. Vagy műtét, vagy ez.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára teát nem tudok ajánlani, de kenőcsként a fekete nadálytövet javaslom. Ezen kívül az ilyen jellegű, gyors növekedés okozta végtagfájdalom és ízületgyulladás enyhítésére nagyon jól működik az alábbi három homeopátiás szer: PHOSPHORICUM ACIDUM CH9, CALCIUM CARBONICUM CH9 és a CALCIUM PHOSPHORICUM CH9, mindegyikből napi 2x 5 globulus 3 héten át, - a homeopátiás szerbeadás szabályainak a betartása mellett! Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu; info@kimintvet.hu
Ha a madár elmúlt már egy éves, akkor viaszbőr és fejforma alapján kijelenthető, hogy tojó.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb mutassa meg állatorvosnak a cicát!