3456. Mumus, a cica gazdit keres
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Két kedves, szeretetéhes kan kutyus, már hónapok óta az utcán él, csak egymásra számíthatnak. A tacskó kb. 4-5 év körüli, nyugodt, szófogadó, a másik keverék kutyust kis-közepes testűnek mondanám, fogai alapján lassan eléri a felnőtt kort, de nagyon játékos, és jó jelző.
Április 23-án Nyíregyháza, Ószőlő utcán egy Yorkshire terrier keverék kiskutyát a gazdája hirtelen felindulásból kidobott az ablakon, első emeleti lakásukból!
Magyarország jelenleg a 21. helyen áll a BirdLife International - gyerekeknek szóló – madármegfigyelő versenyében. Az MME nemzetközi ernyőszervezete az idén 5. alkalommal rendezte meg a Tavaszi madárles (Spring Alive) elnevezésű programot, amelyre csak tavaly több mint 100 ezer regisztrált megfigyelés érkezett.
Ez a kis család jelenleg ideiglenesen, egy családnál él. Nem könnyen indult a kölykök élete...
Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen ivarú kutyust fogadnak be. Legalábbis "cicaszempontból".
Görögteknős, aranyhörcsög (úgyis éjjel aktív, nappal alszik). Egyébkén minden állat nagyon ragaszkodó tud lenni, ha sokat foglalkoznak vele. Kivéve talán a homoki viperát.
A kullancs lehet, hogy fertőzött volt, de nem valószínű, hogy ettől lenne hasmenése. Így a hasmenés miatt vigyék a cickót állatorvoshoz, aki egyúttal kiszedi a beszakadt kullancs testrészeit is.
A kis- és közepes papagájok részére készült magkeverék tökéletesen megfelel számára, de étrendjét ki kell egészíteni zöldségekkel, gyümölcsökkel, állati fehérjékkel. Fontos az ásványi anyagok, vitaminok, a kalcium és a mész pótlása is! A madarak táplálásáról a www.bonapartemadar.hu weboldalon talál bővebb információkat.
A hullámos papagájoknál ez igen gyakori. A "legigénytelenebb" papagájok közé tartoznak. Számukra kevésbé fontos a változatos étrend. A mageleségen kívül fürtös kölest, reszelt zöldségeket, gyümölcsöket, valamint főtt tojást adhat a madárnak. Negyedévente egy multivitamin-kúra javasolt. Szépia is legyen a madár előtt! A tyúkhúrt és a salátát, valamint a spenótlevelet minden papagáj szívesen fogyasztja. A madarak táplálásáról a www.bonapartemadar.hu weboldalon talál bővebb információkat.