3456. Mumus, a cica gazdit keres
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Két kedves, szeretetéhes kan kutyus, már hónapok óta az utcán él, csak egymásra számíthatnak. A tacskó kb. 4-5 év körüli, nyugodt, szófogadó, a másik keverék kutyust kis-közepes testűnek mondanám, fogai alapján lassan eléri a felnőtt kort, de nagyon játékos, és jó jelző.
Április 23-án Nyíregyháza, Ószőlő utcán egy Yorkshire terrier keverék kiskutyát a gazdája hirtelen felindulásból kidobott az ablakon, első emeleti lakásukból!
Magyarország jelenleg a 21. helyen áll a BirdLife International - gyerekeknek szóló – madármegfigyelő versenyében. Az MME nemzetközi ernyőszervezete az idén 5. alkalommal rendezte meg a Tavaszi madárles (Spring Alive) elnevezésű programot, amelyre csak tavaly több mint 100 ezer regisztrált megfigyelés érkezett.
Ez a kis család jelenleg ideiglenesen, egy családnál él. Nem könnyen indult a kölykök élete...
Mindenképp meg kell nézni az almot. Nem mindegy, hogy széna, szalma vagy forgács van alatta. Több ok is lehet: allergia, élősködő(pl. tetves), gombás fertőzés. Meg kell nézni, hogy a lába között, az orrháton van-e elváltozás Ettől függően lehet kezelni a problémát.
Kedves Gazdi! Sajnos valóban elképzelhető, hogy kutyájának ilyen hosszan bent marad egy tejfoga, amit legkésőbb 10 hónapos kora után el kellene távolítani. A vakcinázások kapcsán végzett általános vizsgálat ki kell, hogy terjedjan a fogak állapotára is, így ezt a problémát már korábban fel kellett volna fedezni. A beletört fog gyökerét előbb-utóbb benövi a fogíny, ám eltávolítása mindenképp indokolt, mivel a letört fog gyökércsatornáján baktériumok juthatnak az állkapocscsontba, ahol gyulladást/tályogot indukálhatnak. Ezt a fertőzést megelőzi az Antirobe. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Attól tartok, kénytelenek lesznek mégis felkeresni egy állatorvost, mert a tünetek alapján akár porckorongsérv vagy izületi probléma is lehet a háttérben, amit mielőbb jó lenne diagnosztizálni és kezelni - mielőtt súlyosabbá válna a helyzet.
Tisztelt Állatbarát! Ez egy daganat is lehet. Rágcsálóknál gyakran fordul elő ilyen elváltozás. Feltétlenül vigye állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Mindenekelőtt egy alapos kivizsgálásra lenne szükség. Németjuhászok esetében pl. fajtadiszpozíciós betegségként jelentkezhet emésztőenzimek hiánya, vagy csökkent termelése, de más ok is lehet a háttérben. Ha minden rendben van nála, akkor lehet étvágyjavító módszereken gondolkodni.