3456. Mumus, a cica gazdit keres
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Két kedves, szeretetéhes kan kutyus, már hónapok óta az utcán él, csak egymásra számíthatnak. A tacskó kb. 4-5 év körüli, nyugodt, szófogadó, a másik keverék kutyust kis-közepes testűnek mondanám, fogai alapján lassan eléri a felnőtt kort, de nagyon játékos, és jó jelző.
Április 23-án Nyíregyháza, Ószőlő utcán egy Yorkshire terrier keverék kiskutyát a gazdája hirtelen felindulásból kidobott az ablakon, első emeleti lakásukból!
Magyarország jelenleg a 21. helyen áll a BirdLife International - gyerekeknek szóló – madármegfigyelő versenyében. Az MME nemzetközi ernyőszervezete az idén 5. alkalommal rendezte meg a Tavaszi madárles (Spring Alive) elnevezésű programot, amelyre csak tavaly több mint 100 ezer regisztrált megfigyelés érkezett.
Ez a kis család jelenleg ideiglenesen, egy családnál él. Nem könnyen indult a kölykök élete...
Elég nagy már a teknősök szarukáváján lévő túlnövés, akadályozza őket az evésben, ezért állatorvoshoz kell őket vinni, aki majd levágja a túlnőtt részt. Érdemes olyan eleséget is adni a teknősöknek, amivel koptatják a szarukávát, például répát, uborkát, amikor pedig még nem nőtt ennyire túl a szarukáva, akkor le lehet reszelni. A salátalevél nem megfelelő táplálék a teknősök számára, főleg nem rendszeresen, magas a nitrát- , és alacsony a tápanyagtartalma. A görög teknősök táplálékának 90%-át alkossák vadon élő lágyszárú növények, például pitypang, lóhere. Ezeknek nagyon magas a kalciumtartalma, a teknősök a természetben is ezekkel táplálkoznak.
Kedves Bíborka! A meleg valóban nagy megterhelés mindenki számára, no de a bulldog sincs ám cukorból :-) . Azok a védekező mechanizmusok amelyek ellensúlyozzák a meleg hatását, bizony náluk is működnek. Ilyen a lihegés, a talppárnákon keresztül történő izzadás és az árnyék, vagy a hűs keresése. A lihegés, vagy az izzadás azaz a párolgás hőelvonással jár, ami hűti kedvenceinket. Természetesen nem a végsőkig, ezért ajánlom a következőket. Minden napszakban legyen a kutyáknak lehetőségük elvonulni egy hűvös árnyékos helyre. Nem kell őket oda bezárni, megtalálják ők azt. Kipróbálhatjuk, egy kisebb fajta kádba vizet eresztünk; lehet szívesen beleállnak hűtve ezzel is magukat. Sosem feledkezhetünk meg a friss vízről sem. Természetesen ez ne legyen ménkű hideg. Ilyen a kútvíz is!! Visszatérő probléma a kimelegedett kutyák túlságosan hideg vízzel itatása. Sajnos okoz gyulladást, de inkább csak a torokban. Szerencsére a tüdőgyulladás rendkívül ritka kutyákban, inkább vírusos betegség szövődményeként jelentkezik...
Kedves Gazdi! Nagyon dicséretes, hogy egy ilyen állapotban lévő kiskutyát magához vett. A fényképek alapján sajnos nem tudunk diagnózist felállítani/kezelési javaslatot adni. Nem vagyunk benne biztosak, hogy valóban szaruhártya átültetést javasoltak önnek, mivel Magyarországon az állatorvosi gyakorlatban tudomásunk szerint ilyet nem végeznek. Mindenesetre a szemei kezelését mielőbb el kell kezdeni. Megfelelő kezeléssel a szemek állapota sokat javítható. Javasoljuk, hogy látogasson el egy szemészeti szakrendelésre! Kutyájához sok örömet kívánunk: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A két állatfaj között ebben a tekintetben lényegesek az eltérések. A macskák szinte (pár héten belül) azonnal ivarzanak a szülés után. A kutyák ivari működése ciklikus, így az ellés után a következő tüzelés nagyjából a szülést követő fél év múlva következik csak be, de ebben kutyától függően nagy egyedi eltérések lehetnek.
Kedves Banilla! A használt frekvenciától függően zavarhatja az állatokat ez a készülék, miközben az Internetes szakirodalom szerint a szúnyogok ellen nem hatékony, tehát nem ajánljuk a használatát.