3456. Mumus, a cica gazdit keres
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Március 9-én volt 8 éves Mumus, bútorokat nem bántja, nagyon bújós, s nagyon játékos is. 5 éve él kutyával, degukkal és teknőssel.
Két kedves, szeretetéhes kan kutyus, már hónapok óta az utcán él, csak egymásra számíthatnak. A tacskó kb. 4-5 év körüli, nyugodt, szófogadó, a másik keverék kutyust kis-közepes testűnek mondanám, fogai alapján lassan eléri a felnőtt kort, de nagyon játékos, és jó jelző.
Április 23-án Nyíregyháza, Ószőlő utcán egy Yorkshire terrier keverék kiskutyát a gazdája hirtelen felindulásból kidobott az ablakon, első emeleti lakásukból!
Magyarország jelenleg a 21. helyen áll a BirdLife International - gyerekeknek szóló – madármegfigyelő versenyében. Az MME nemzetközi ernyőszervezete az idén 5. alkalommal rendezte meg a Tavaszi madárles (Spring Alive) elnevezésű programot, amelyre csak tavaly több mint 100 ezer regisztrált megfigyelés érkezett.
Ez a kis család jelenleg ideiglenesen, egy családnál él. Nem könnyen indult a kölykök élete...
Annyit lehet csak mondani, hogy nagyobb valószínűséggel születhetnek beteg állatok.
A magas amyláz érték valóban hasnyálmirigy gyulladás gyanúját alapozza meg, de nem kizárt akár daganatos megbetegedés sem. A vérképről sem tudunk semmit. Vigye vissza a cicát állatorvosához, aki valószínűleg további kiegészítő vizsgálatot fog javasolni( pl. hasi ultrahangvizsgálat).
Látatlanban is csak osztani tudom a kolléga véleményét. Csüggedni azonban nem kell,öregesen is eléldegélhet még egy ideig.
A szívelégtelenség kezelénél az a legfőbb cél, hogy a gyógyszerekkel segíteni tudjunk a szívnek a meglévő tartalék kapacitások "előcsalogatásban". Előcsalogatni azonban csak azt a tartalékot lehet, ami meg van. Ha már kimerült a szív, és nincs mit előcsalogatni, akkor a beteg állapota nem fog tovább javulni. Ilyenkor az állapot fenntartása lehet reális célkitűzés. Sokszor már az is nagy eredmény, ha ezt sikerül elérni. Azt is tudni kell azonban, hogy ma már sokféle igen jó gyógyszer áll az állatorvosok rendelkezésére a szívbeteg állatok kezeléséhez, olyanok, amelyeket kifejezetten a kisállatok kezelésére fejleszettek ki. Az Ön által leírt gyógyszerek mind emberi készítmények, ráadásul elég régi gyógyszerek. Talán érdemesebb lenne áttérni modernebb készítményekre. Beszélje meg ezt az állatorvosukkal, és esetleg próbálkozzanak más szerekkel.
A leírtak alapján én lábrühösséget diagnosztizálok és miután ezt atkák okozzák valamilyen atka elleni szerrel kezelném. Régebben ezt perubalzsammal gyógyították, talán még most is beszerezhető.