3461. A beszélő kutyás videó: 10 millióan nézték meg egy hét alatt
A beszélő kutyás videó nagy kedvenc a Youtube-on, hihetetlen mennyire okos, ügyes ez a kutyus. :) Lesd meg Te is!
A beszélő kutyás videó nagy kedvenc a Youtube-on, hihetetlen mennyire okos, ügyes ez a kutyus. :) Lesd meg Te is!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) és ernyőszervezete, a BirdLife International üdvözli a megszületett EU Biodiverzitás Stratégiát, amely egy jó lépés a környezeti stabilitás növekedése felé.
A vadászgörények - ellentétben rokonukkal, a közönséges görénnyel - társas állatok. Szeretnek fajtársaikkal játszani, összebújva aludni.
Az április 30.-i Pitypang túrát magam részéről teljes sikerrel zártam. A kiváló társaságnak és a remek útvonalnak köszönhetően mindannyian jól szórakoztunk.
Kutyája a fenekét a földön húzva szánkázik? Gyakran nyalogatja, harapdálja a faroktő környékét? Rettentő szagot áraszt? A jelenség hátterében a végbélmirigyek (bűzmirigyek) kóros állapota állhat. Ilyenkor a lehető leggyorsabban kérje állatorvos segítségét!
A mézes gyümölcsös rudak összetevőik miatt gyorsan romlandók. Gyümölcsöt frissen is etethet, mézet pedig tehet az ivóvízbe, vagy a lágyeleségre (de, csak óvatosan, mivel nagyon hízlal). Vagyis nem szükséges,hogy mézes rudat etessen. Minden esetre nem ártana másik beszerzési forrás után néznie. Meglehetősen sok állateleség bolt, kisállat kereskedés létezik, biztosan talál megfelelőt a lakóhelyéhez közel.
Normális esetben a kölyökmacskák szeme sötétben (természetesen ráeső fényben!) kéken "világít" (tapetum lucidum), felnőtt cicánál ez zöldes-sárgás, hacsak nem kék színű a szeme, mert akkor piros. Bizonyos ritka betegségek módosíthatnak ezen. Úgyhogy ha később sincs változás, nézesse meg szakemberrel.
Sajnos a kérdésire csak annyit tudok válaszolni, hogy ilyen jellegű problémákkal ortopédiában jártas szakember véleményét kell kérni, mert egy "sima" állatorvos erről közel sem biztos, hogy szakszerű véleményt tud mondani. Nekem gyanús ez a "nem volt vészes" megfogalmazás, úgyhogy azt tanácsolnám, keressenek fel valakit a Magyar Kisállat Ortopédiai Egyesület tagai közül, és vele vizsgáltassák meg a kutyát. http://www.kisallatortopedia.hu/
Néha elképesztő "okosságokat" képesek kitalálni egyes emberek, és sajnos ezeket a minden alapot nélkülöző butaságokat széles körben terjesztik is. Mindezt teszik a laikusok magabiztosságával... Ez akár "rendjén való" is lehetne a nagy számok tükrében, hiszen a deviáns megnyilvánulások az élet minden területén megjelennek. De nem kell őket követni. Ez azonos kategória azzal a gondolkodással, hogy némely szülök nem akarják engedni gyermekeiknek a védőoltás beadását, vagy - mint még szélsőségesebb eset - a "fényevő", aki éhhalálba küldte a feleségét és a gyerekeit "vallási" meggyőződésből. De tudnék mesélni olyan állattartókról is, akik vegetáriusnak akarták nevelni húsevő állataikat... Ma már jogszabály írja elő, hogy az állattartó KÖTELES gondoskodni állata megfelelő szintű állat-egészségügyi ellátásáról (ebbe beletartozik a védőoltások beadatása is). Ha ezt nem teszi, felelősségre vonható. Ha bizonytalan, ne laikusoktól, hanem szakemberektől kérjen tanácsot, azokra hallgasson. Jelen kérdésben az állatorvos a szakember. Az állatorvosok pedig - gondolom hozzám hasonlóan - azt javasolják, hogy az alapbetegségek ellen oltassa be az állatokat.
A hullámos fiókák már 4-5 hetes korban elhagyják az odút, úgyhogy számíthat rá, hogy napokon belül kijön az első papagájgyerek.