3486. Óriáskígyó a bokorban
Az Óriáskígyó gazdáját keresi hatósági eljárás keretében a magyaralmási polgármesteri hivatal.
Az Óriáskígyó gazdáját keresi hatósági eljárás keretében a magyaralmási polgármesteri hivatal.
Többtucatnyi delfintetemet találtak a krími partoknál. A katasztrófavédelmi minisztérium krími főosztályának tájékoztatása szerint mintegy húsz delfin tetemére bukkantak a múlt héten az Ukrajnához tartozó félsziget keleti részén, néhány tucatnyi kilométerre Kercstől.
Az idei tavasz sem múlhatott el anélkül, hogy a kutyások meg ne mutassák a világnak, milyen kitartóak és lelkesek. Ötödik alkalommal rendezték meg Budapesten a KutyaFutta elnevezésű futóversenyt, ahol a gazdik és az ebek együtt mérettek meg.
2008-ban az interneten érkezett el hozzánk Simon’s Cat, a bájos rajzfilmcica. Néhány kifejező vonal, jellemző vonás, semmit és mégis sokatmondó hangok hoztak ekkor valami újat a macskabarátok életébe.
A 40 másodperces videó bemutatja, hogyan lett a németjuhász kölyökből nagy kutya.
Minden papagáj tartható házban, ha egy igazán értelmes, kedves madárra vágyik, akkor egy kézzel nevelt nagypapagájt válasszon!
Ha a vérzés elállt, akkor gond nem lehet. Az elkövetkező napokban csak lágyeleséget és vizet tegyen a madár elé. (lágyeleségek: reszelt gyümölcsök, zöldségek, túró, sajt, gyári készítmények CÉDÉ, Orlux) A későbbiekben fontos az ülőrúd helyes megválasztása. Természetes faág, kb. 1,5/2,5 cm-es átmérőkkel. Csőrkoptató is szükséges, szépia, fenyőtoboz, csőrkoptató (gipszből).
A korai kölyökhalálnak számos oka lehet sajnos nagyon hasonló tünetekkel. A burok nélküli születés önmagában nem olyan nagy baj, itt a gond inkább az, hogy hamar levált már a placenta és így oxigénhiányosak lettek, és levegőt vettek a szülőútban. Lehet, hogy nagyon elhúzódott az ellés, bár az, hogy valamennyi magzatvíz kerül a légutakba, az még nem olyan nagy baj, hiszen onnan jó részük fel is szívódhat. Természetesen először ki kell zárni a fertőző eredetű elhullást (kórbonctan, kórszövettan), és ha ilyen gond nincs, akkor lehet a következő ellésnél a tolófájásokat serkenteni, minél rövidebbre kormányozni az ellést. Ha kell, császármetszést alkalmazni. Van olyan, hogy csak ez menti meg a kölykök életét.
Véleményem szerint a madár tojó. Ez rövid időn belül kiderül (tojásrakás).
Semmilyen fertőzéstől, betegségtől nem kell tartania. Ha betartja az alapvető higiéniás szabályokat, akkor nem történhet baj. A megelőzés a legfontosabb! Védőoltás csak a kutyáknak szükséges (kötelező is!)