3486. Óriáskígyó a bokorban
Az Óriáskígyó gazdáját keresi hatósági eljárás keretében a magyaralmási polgármesteri hivatal.
Az Óriáskígyó gazdáját keresi hatósági eljárás keretében a magyaralmási polgármesteri hivatal.
Többtucatnyi delfintetemet találtak a krími partoknál. A katasztrófavédelmi minisztérium krími főosztályának tájékoztatása szerint mintegy húsz delfin tetemére bukkantak a múlt héten az Ukrajnához tartozó félsziget keleti részén, néhány tucatnyi kilométerre Kercstől.
Az idei tavasz sem múlhatott el anélkül, hogy a kutyások meg ne mutassák a világnak, milyen kitartóak és lelkesek. Ötödik alkalommal rendezték meg Budapesten a KutyaFutta elnevezésű futóversenyt, ahol a gazdik és az ebek együtt mérettek meg.
2008-ban az interneten érkezett el hozzánk Simon’s Cat, a bájos rajzfilmcica. Néhány kifejező vonal, jellemző vonás, semmit és mégis sokatmondó hangok hoztak ekkor valami újat a macskabarátok életébe.
A 40 másodperces videó bemutatja, hogyan lett a németjuhász kölyökből nagy kutya.
Elviekben a két állatot együtt lehet tartani, de hogy ténylegesen megbarátkoznak-e egymással, az akkor derül ki, ha összeeresztik őket. Érdemes két nősténnyel próbálkozni, ők nem annyira harciasak. Amennyiben a két állat nem jön ki egymással, akkor kergetni és harapdálni fogják egymást. Ha ezt észleli a gazdi, külön kell őket választani!
A nyuszi szemgyulladását sok minden okozhatja, ezért először is ki kell deríteni a kórokot. Javasolnék egy tamponmintavételt a szem váladékából, megállapítani, milyen baktérium, vagy más kórokozó a tettes. Meg kellene vizsgálni a szaruhártyát, hogy a fekély valóban gyógyult-e, illetve a fogazatát is, mert sokszor egy fogtályog következetes szemgyulladást okoz. Szemcseppre mindenféleképpen szükség van, mégpedig szteroidmentesre, pl. Brulamycin szemcseppre.
Először is nagyon sajnálom, ami a kis állattal történt. A tünetek alapján valószínűleg szökésekor mechanikai sérülést szenvedett a degu. Leeshetett valahonnan, nagy nyomás érhette a mellkasát, mivel a véres, habos orrváladék megjelenése mindig tüdővérzéskor jelentkezik. Sajnos ilyenkor már menthetetlenek az állatok. Gyakoriak a hasonló balesetek, ráadásul a deguk különösen érzékenyek.
Feltétlenül meg kellene mutatnia állatorvosnak az állatkát, hiszen nagyon sok minden okozhatta az elváltozást, pl. szúrt seb begyulladhatott, anyagcserezavar tünetei is így kezdődnek.
Az aranyhörcsögök nagyon érzékenyek a környezet hőmérsékletére, ezért előfordulhat, ha hűvösebb van, akkor lecsökken az anyagcseréje, és lelassul. Azonban ezek a tünetek utalhatnak betegségre is, ezért meg kellene mutatni állatorvosnak! Addig is tartsák szobahőmérsékleten, és ne érje huzat!