3486. Óriáskígyó a bokorban
Az Óriáskígyó gazdáját keresi hatósági eljárás keretében a magyaralmási polgármesteri hivatal.
Az Óriáskígyó gazdáját keresi hatósági eljárás keretében a magyaralmási polgármesteri hivatal.
Többtucatnyi delfintetemet találtak a krími partoknál. A katasztrófavédelmi minisztérium krími főosztályának tájékoztatása szerint mintegy húsz delfin tetemére bukkantak a múlt héten az Ukrajnához tartozó félsziget keleti részén, néhány tucatnyi kilométerre Kercstől.
Az idei tavasz sem múlhatott el anélkül, hogy a kutyások meg ne mutassák a világnak, milyen kitartóak és lelkesek. Ötödik alkalommal rendezték meg Budapesten a KutyaFutta elnevezésű futóversenyt, ahol a gazdik és az ebek együtt mérettek meg.
2008-ban az interneten érkezett el hozzánk Simon’s Cat, a bájos rajzfilmcica. Néhány kifejező vonal, jellemző vonás, semmit és mégis sokatmondó hangok hoztak ekkor valami újat a macskabarátok életébe.
A 40 másodperces videó bemutatja, hogyan lett a németjuhász kölyökből nagy kutya.
A nyúl fő eledele a széna. Ha nem kap elég rostot, annak hiányából adódóan kialakulhat alomevés. Kerülni kell a krumpli, kukorica, sok mag adásását, hiszen azok csak rongálják a máját, és betegséget okoznak. Azonban nem feltétlenül a takarmányozás az oka az alomevésnek. Sokszor a szülés közben megzavart szülő is reagálhat így a stresszre.
A tengerimalac fertőződhet kullanccsal vagy bolhával, ezért érdemes a tengerimalacot, a kutyát és a macskát is lekezelni kullancs- és bolhairtóval. Mindhárom állatnak csak a neki megfelelő készítmény adható!
A pongyola pitypang levele etethető rágcsálókkal, mégpedig a magas rosttartartalmú takarmányt igénylőkkel, pl. nyúl, degu, csincsilla. Ha az állat még nem evett ilyet élete során, először csak kis mennyiséggel kell megkínálni, hogy az esetleges hasmenést elkerüljék.
A kevés alomszámnak több oka is lehet. Kisállatoknál nagyon nehéz nyomon követni a méh és petefészek egészségi állapotát. Az okok között szerepelhet a petefészek cystásodása, korábbi tünet nélkül lezajló méhgyulladás, vagy korai magzatok elhalása és felszívódása. Figyelni kell az anya viselkedését, mert rejtett betegség is meghúzódhat a háttérben.
Azt, hogy mennyi folyadékot fogyaszt a nyuszi, a takarmány víztartalma, a környezet hőmérséklete, páratartalma, és a nyuszi aktivitása befolyásolja. Fiatal nyuszi gond nélkül megihat napi fél, egy deci vizet. Felnőtt korban ez akár két deciig is emelkedhet. Ha ennél többet iszik, nagyon sokat pisil, és folyamatosan fogy, akkor esetleg gondolni lehet cukorbetegségre vagy vesebetegségre, amit egy egyszerű vérteszttel lehet igazolni vagy megcáfolni.