3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
A teknősöknél a páncél felső szarurétegének "leváltása" teljesen természetes, semmi ok az aggodalomra! Ilyenkor a felső réteg leválik, lepattan, mert egy új páncél nő a helyére, ami a levedlett réteg alatt van.
A vízigényük legnagyobb részét (szinte az egészét) a zöldségek és gyümölcsök elfogyasztásával elégítik ki, így legtöbbször külön vizet már nem is isznak. Ettől függetlenül érdemes egy megfelelő, kis kerámiatálkában friss vizet is kínálni nekik.
Nincs az említett kérdésben egyértelmű és mindenki által elfogadott álláspont. Saját véleményem az, hogy a testnövekedés, a csontozat alakulása szempontjából valóban ajánlatosabb egy ivari ciklust megvárni.
Természetesen lehet, de nem ajánlott! Inkább naponta többször, mint egyszerre sokat!
Az aranyhalak mellé nem szoktak berakni vízinövényeket, mert megeszik, ugyanis mindenevők! Az algákat, különböző algatablettákat nem fogadják el, de a növényeket előszeretettel fogyasztják. A műnövényeket ajánlom figyelmébe.