3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Üdvözlöm! Mivel nem tudjuk, mennyi magzat volt, nem tudhatjuk azt sem, meddig normális az ellés. Fél-egy óra különbségek után már illik megszületni a következőnek. Ha kétségei vannak, vigye állatorvoshoz a macskát, hogy segíthessen (RTG, UH, esetleg szülészeti segítségnyújtás - gyógyszeres / császármetszés).
Vigye el állatorvoshoz! Ez valószínűleg elfertőződött, harapott seb. Ki kell tisztítani, és antibiotikumra is szüksége lehet a teljes gyógyuláshoz, különben újabb sipolyok keletkeznek.
Lehet fertőzés, sőt, valószínű. Feltétlenül mutassa meg állatorvosának.
Még nem ért véget az ivarzási időszaka, és hát a birka van a közelében.
Igen, a kutyák egy stabil falkarangsort igényelnek és egyértelmű ellenszabályozását minden domináns megnyilvánulásnak. (pl. túlzott személyvédelem, pihenőhelyért való harc, stb.)