3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Kedves Orsolya! Praktikus lenne elvinni az állatot egy kétéltűekkel is foglalkozó állatorvoshoz. Aki alaposan megvizsgálja és diagnosztizálja az állatot. Üdvözlettel: Éva
A tollborzolás számos betegségre utalhat. A vakaródzás lehet száraz szobai levegőtől is. A madár kloákája körül megtapadt ürüléket el kell távolítani a székletben lévő baktériumok visszafertőzését elkerülendő. Atka fertőzésre jó és egyszerűen adagolható az Ivermectin spot on light, amől egy cseppet kell a tarkó bőrére cseppenteni. A hasmenés baktériumfertőzésre utal. Ha az ürülék eltávolítás után újraképződik, valamilyen szélesspektrumú antibiotikum kellene, pl. enrofloxacin. Pontos diagnózis állatorvosi vizsgálat tud adni.
Kedves Szabina! A nyálzásnak és nyelv kilógásának sok oka lehet, a leggyakoribbak a következők: rossz fog, fogkövesség, ínygyulladás, idegentest a garatban/nyelőcsőben, fekélyképződés a szájüregben. Több olyan macskavírus ismert, amely fekélyképződéssel jár a szájüregben és a nyelv felületén. Ez pedig erős nyálzást, nyelvkilógást eredményezhet. Amennyiben a vérvétel során azt tapsztaljuk, hogy a fehérvérsejtszám a normális érték alá csökkent, szinte biztos, hogy vírusos háttérbetegségről van szó. VIGYE ÁLLATORVOSHOZ!
A fejlődési problémákat okozhatja baktérium, élősködő, "A" és "D" vitaminhiány, kalcium hiány (kalcium hiányos tünet jelentkezhet kalcium ellátás mellett is, ha nem jut a szervezet elég foszforhoz). Javasolnám székletmintából a baktériumtenyésztést, ha esetleg féreg van a madarakban, az ilyenkor kiderül. Erős fertőzés esetén az általánosan javasolt 3-5 nap antibiotikum kezelés kevés. Általában 1-2 hét kezelést érdemes folytatni. Nem kizárt, hogy kevert fertőzéstől van szó, így egyes baktériumtörzsek elpusztulnak a kezeléstől, míg mások rezisztensek. A leírt tünetek leginkább chlamydia fertőzésre utalnak (ornitózis, vagy papagájkór/utóbbi kifejezéssel a különféle médiák előszeretettel ijesztgetik lakosságot, de könnyen kezelhető, viszont a kötőhártyagyulladásos tünet maradandó hályogképződéssel járhat/). A kezeléshez tetran, kombinációi, vagy származékai jól használhatók.
Kedves Érdeklődő! Biztosan gombás fertőzés? Volt már bőrkaparák vizsgálat? Mert a foltokban törtánő szőrhullás hátterében nem csak gombás fertőzés állhat, hanem bőrgyulladás is. Érdemes lenne állatorvossal megvizsgáltatni, mielőtt gombás fertőzést elkezdi kezelni. Az alábbi cikkben minden választ megtalál a gombás fertőzésekről: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-gombas-borfertozes-microsporum-canis-123/1408/