3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
A papilloma/szemölcs/, vírusos eredetű. Ha csak egy van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/ Ha már elterjedt (több helyen is látható) akkor speciális autovakcina segítségével lehet ellenanyagokat termeltetni ellene és akkor néhány héten belül megszűnik. Érdemes tehát mielőbb állatorvoshoz fordulni.
Cataflant NE!! Macskának csak a számára készült fájdalomcsillapítót adják, mert komoly mérgezést okozhatunk pl. paracetamol tartalmú gyulladáscsökkentőkkel. Egy röntgent mindenképpen jó lenne csináltatni a cica lábáról és minimum egy rögzítő kötést felrakatni a sérült végtagra, mert műtét nélkül gyógyulni csak akkor tud a csont, ha a törésvégek nem mozdulnak el egymástól. Úgy van esély a műtét nélküli gyógyulásra. A röntgen azért kell, mert ha ízületbe terjed a törés,vagy a növekedési zóna sérült fiatal állatban,akkor műtétre van szükség.
Kedves Dávid! Biztos, hogy csak egy pattanás volt? Nem ártana megnézetni egy állatorvossal.
Kedves Gazdi! Sajnos ezt nem lehetet látatlanban megállapítani, el kellene vinni a cicust állatorvoshoz. Mi az a macskanátha? >> Minden, amit a macskanátháról tudni kell >>
A hasmenést tünetileg csökkenő gyógyszerek - pláne ha kissé túladagolják - átmenetileg okozhatják a bélsárürítés átmeneti csökkenését.Ha a kezelő állatorvos azt javasolta hogy ismét keressék fel akkor feltétlenül vigye vissza a kutyát.