3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
A kálcium önmagában kevés lesz. Javasolom keressen fel egy állatorvos kollégát, mindenképpen be kellene fújni bolhairtó spray-vel, majd bolha-kullancs elleni Spot On készítménnyel lekezelni. A viszketésre a kálciumon kívül gyulladáscsökkentő injekciót is kell kapnia...
A betták labirintkopoltyúsak tehát valóban jól tűrik az alacsony oxigénszintet viszont a meleget szeretik és egy szűrő a vizet is tisztán tartja. Egy megbízható vízmelegítőt és egy kis szivacsszűrőt és raknék bele. Több hím nem tartható együtt!
Mindenképpen a mielőbbi állatorvosi vizsgálatot javaslom!
Az EGO-hoz semmi köze, - ez most csupán egy trendi, divat kifejezéssé vált a kutyabarátok között. Valamilyen traumatikus élmény (megijedt, megverték, stb.) hatására vannak a tünetek, amiket leírt.
Kedves Kérdező! Bőrkaparék vagy biopszás vizsgálattal lehet az elválltozás okát kideríteni. Dr Puskás Gábor