3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Állatorvosától függ, hogy megcsinálja-e a két műtétet egyszerre. Elvileg lehet.
Kedves Tünde! A cicusnál vér és vizelet laboratóriumi vizsgálatot kell végezni, hogy kiderüljön mi a baja. Kérem kérje ezt állatorvosától. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Igen, vigyék orvoshoz a kutyát, hogy megfelelő ellátásban részsüljön a sérülése!
Kedves Aggódó Macskabarát! Ha az injekciók ellenére nem javul, akkor feltétlen mutassa meg egy másik kollégának is. Szükség lenne legalább egy vérlabor vizsgálatra...
Látatlanba nehéz megmondani, hogy kell-e epilepsziára gondolni, de ha csak ennyi a tünete, és nem jelentkezik sűrűbben, mint havonta, akkor nem kell elkezdeni a gyógyszeres kezelést. Más betegségre egyenlőre nem gyanakodnék.