3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Elegendő nedves törlést alkalmazni sima vízzel. A cica időnkénti féregtelenítése ajánlott, és nem kell tartaniuk egyéb fertőzése.
A két kutyát el kell különíteni (azaz a szukát más helyre vinni). A kan kutyus rövidtávon kaphat nyugtatót, hosszabb távra viszont az ivartalanítást és a kutyaiskolát vagy -kiképzőt javasolnám.
Kora és a tünetek miatt sokféle betegség szóba jöhet, úgyhogy azt javasolom, vigye el másik állatorvoshoz...
Igen. Kistestű kutyában és kölyökben még ennél magasabb is lehet.
Kedves Gazdi! Állatorvosnak mutassa meg feltétlenül a cicát, ezeknek a tüneteket több minden is okozhatja!