3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Igen, továbbra is jó házőrző lesz, csak nyugodtabb, kedvesebb lesz. Nem akar majd elszökni, ha tüzelő szuka lesz a környéken és ilyenkor nem fog megőrülni a vágytól. Ja, és lelkileg sem fogja megviselni! Ez egész biztos.
Hosszú szőrrel szerintem nem fázhat, az enyém is egész nap (hóban-fagyban is!) kint rohangál a kertben :). Persze ő ehhez szokott hozzá! A ruha inkább az ázás és koszolódás ellen lehet hasznos egy ilyen kutyánál.
Valóban érdekes a teknős magatartásváltozása. Nehéz is erre a kérdésre konkrét választ adni. A teknősök szívesen napoznak a parton, főleg, ha az az aquaterrárium legmelegebb pontja. Lehetséges, hogy csak a víz hőfoka alacsony a teknős számára. Leveléből azt olvasom ki, hogy a teknős nem étvágytalan. Amennyiben ez a viselkedés komoly egészségügyi problémából adódna (pl. tüdőgyulladás miatt nem úsznak szívesen), úgy a magatartásváltozást étvágytalanság, levertség is kísérné. Ha a fenti tünetek valamelyikét tapasztalná, kérem forduljon állatorvoshoz.
Szerintem, ha ezt olvasta, akkor ne egyenek hüvelyeseket. Ne kísértsük a rossz szellemeket, annyi más zöldség/gyümölcs létezik még. Egyébként is puffasztanak, csakúgy mint a nedvesen adott friss zöldségek is, ezért kerüljük az etetésüket. A törpehöriknek azt kéne enni adni, amit ehetnek, és így nem fordulhat elő, hogy olyat kapnak, amit nem ehetnének egyébként. (Tök jó höritápok vannak, emellé alma, répa, banán, meggybefőtt, sajt, dió, mogyoró, stb., és mindenki jól jár.)
Látatlanban nem sok okosat tudok mondani a foltok természetéről. Azt javaslom Önnek, hogy keresse fel állatorvosát, aki tud abban segíteni, hogy megfelelő diagnosztikai laboratóriumba juttasson mintát ezekből a foltokból, és így korrekt módon meghatározható a foltok eredete, és az is, hogy a foltoknak lehet-e köze a halpusztuláshoz.