3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
A görögteknősök növényevő állatok, elsősorban fűféléket és gyümölcsöket fogyasztanak szívesen, néha azonban állati eredetű táplálékot is fogyasztanak. Mivel az élő eleség összetételét nem ismerjük és fertőzések forrásai lehetnek, inkább a teknőstápokat javaslom kiegészítésként. Fontos, hogy a táp szárazföldi teknősöknek készüljön. Az adagolást pontosan be kell tartani, a túladagolás legalább olyan veszélyes, mint a hiánybetegség. Sokféle táp van forgalomban, én a Sera (Sera Raffy I) és a Tetra (Tetra Reptolife, Tetra Reptosol) termékeket javaslom.
Az ismerőse rosszul tudja. Később is lehet fajtatiszta kölyke a kutyának azonos fajtájú kutyával pároztatva. Sőt tovább megyek. Az is előfordulhat kutyáknál, ha egy tüzelés alatt különböző fajtájú kanokkal párosodik a szuka, keverék kölykök mellett fajtatiszta kölykei is lehetnek.
Távolabb kellene rakni a könnyező pálmát, főleg ha tudja, hogy mérgező. Ha tényleg mérgező, akkor akár baja is lehet.
Ha más egyéb tünetet nem mutat a teknős és mellette élénk, érdeklődő, jó étvágyú, akkor nem hinném, hogy komolyabb baj lenne. Természetesen így vizsgálat nélkül ezt nem lehet korrektül eldönteni, tehát ha komolyan aggódik az állapotáért, vigye el egy állatorvosi vizsgálatra. A kezdeti stádiumban a betegségek sokkal eredményesebben kezelhetők.
Barátnak, játszótársnak tekinti (éppen azért, mert együtt nőttek fel) és nem tudatosul benne, hogy fájdalmas, amit csinál. Valószínűleg kicsi korában is jókat játszadoztak és ő akkor még csak kisebbeket harapdált. Ezért kis legyintéssel, orrakoppintással tudatnám vele, hogy nem örülök, ha engem rág.