3491. Álvemhesség kutyáknál: hogyan ismerjük fel, mit tehetünk?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A szuka kutyákat (és nőstény macskákat is) sokszor saját ösztöneik vezetik félre. Mit tehetünk gazdiként az álvemhesség ellen?
A csigákat mindannyian nagyon szeretjük, esős időben is odébb tesszük őket, nehogy rájuk lépjen aki legközelebb arra jár. De ki gondolta volna, hogy ők is meggmenthetik a mi életünket?
Hortobágyi madarászok egy szibériai partimadárfaj, a hegyesfarkú partfutó (Calidris acuminata) kóborló példányát figyelték meg szerdán, egy vizes élőhelyen.
Valószínűleg ez az a ház, amit nagy eséllyel vehetünk meg anélkül, hogy nem terheljük magunkat halálra jelzáloggal.
Öt aprócska krokodilbébi látható a Fővárosi Állat-és Növénykert pálmaházának egyik oldalszárnyában kialakított „krokodil oviban”. Az állatok alig több, mint egy hetesek, az anya és az apa (Panni és Öcsi) a tavon lévő Krokodilházban láthatóak.
Nem tudom, ki kell próbálni, hogy mekkorát ugrik. Egyedül biztos nem lesz, aki megtámadja és szerintem unatkozni sem fog.
Nagyon betegnek tűnik az állatka. Javaslom, hogy mihamarabb vigyék állatorvoshoz!
Ha létesítenek neki egy kis homokos, ásható részt, szerintem hamar oda fog szokni.
A vemhesség ultrahangos megállapítása kb. 3-4 hetes vemhesség esetén történhet meg. De ezután is ajánlatos kontrollvizsgálatot csináltatni (élnek, mozognak-e a magzatok!), például 1-2 héttel a vemhesség előtt. Olyan rendelőbe kell menni, ahol van jó minőségű ultrahangos készülék és hozzáértő állatorvos (pl. www.kutyavari.hu :)). Az árak változóak, kb. 3000-4000 Ft lehet.
Szinte bármely zöldség, gyümölcs, valamint zöldeledel (csalán, tyúkhúr, stb.) adható a japánfürjnek.